UYARILARDAN SONRA BEKLENEN DOLU YAĞIŞI BAŞLADI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Balıkesir illeri için kuvvetli yağış uyarısında bulunmuştu.

UYARILARDAN SONRA BEKLENEN DOLU YAĞIŞI BAŞLADI!
banner3

Beklenen aşırı yağış ile birlikte dolu da olabileceği belirtilen açıklamada vatandaşların önlem alması da istenmişti.
Özellikle sigorta şirketleri dünden beri müşterilerini uyararak araç kaskolarını kontrol etmeleri noktasında bildirim geçti. 
Bugün saat 16:30 sıralarında ise beklenen yağışlar başladı.  Yağışla beraber ceviz büyüklüğünde dolunun da olması birçok araçta maddi zarar oluşturdu.
Vatandaş araçlarını korumaya çalışsa da bazı araçlarda çöküntüler meydana geldi. Yağışın gün boyunca süreceği tahmin ediliyor. 

Meteorolojiden gelen uyarı şu şekilde;
“Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmeye göre Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Balıkesir illerinde 26.06.2018 Salı günü kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji mühendisi Abdullah Kahraman, 26.06.2018 Salı günü Marmara genelinde İstanbul ilini de kapsayan bir alanda, süper hücreli fırtına ve ceviz büyüklüğünde dolu yağışının meydana gelebileceğini belirterek vatandaşları uyardı. Bilgilerinize sunar, hasarsız günler dileriz. Saygılarımızla”

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER