ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANINA TEPKİ 'SUSTURUN ŞU CAHİLİ'

Akyazı Gazi Süleymanpaşa Camii emekli imamı Hüseyin Harputoğlu, Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Gül’ün, İskilipli Atıf Hoca ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANINA TEPKİ 'SUSTURUN ŞU  CAHİLİ'
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte İskilipli Atıf Hoca’nın anılmasına Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Gül tepki göstermişti.

Gül’ün bu tepkisi üzerine bir açıklama yapan Akyazı Gazi Süleymanpaşa Camii emekli imamı Hüseyin Harputoğlu, “İskilipli Atıf Hocam ile ilgili beyanatınızı okudum. Soyadınız Gül ala sözleriniz dikenden beter. Teröristlerin güvenlik güçlerimize kurşun yağdırdığı gibi siz de İskilipli Atıf Hocama kurşun yağdırdınız ve beni kalpten vurdunuz. Ülkü Ocakları’ndan bunu beklemezdim, tahminim bu sizin şahsi fikriniz. Ülkücü kardeşlerimizin bu fikirde olması mümkün değil. Ülkücü arkadaşlarıma sesleniyorum. Bu cahil adamı susturun ve bu gibilere makam mevki verip konuşturmayın. Sayın Başkan, sizin Atıf Hoca Efendi hakkında ne kadar bilginiz var? Büyük dava adamı, merhum Necip Fazıl’ın Atıf Hoca efendinin hayatı ile ilgili bir kitabı vardır hiç okudunuz mu? Şapka kanunundan önce yazdığı kitaptan ötürü, ‘siz şapka kanununa karşı geldiniz’ deyip idam ettiler. Dikkat edin, kitap şapka kanunundan önce yazılmış idi. Bugün siz de aynısını yaparak merhum hocamızı ikinci kez idam ediyorsunuz. Siz gençsiniz, almayın hocamın bedduasını. Merhum Türkeş de cezaevine girdi. Sakarya milletvekilimiz Zihni Açba kardeşimiz de cezaevine düştü ve neler çekti. Her cezaevine düşen vatan haini midir? Yusuf (as) da cezaevine düştü, İmam-ı Azam (hz) de ruhunu cezaevinde Mevla’ya teslim etti. Biliyorsan konuş senden istifade etsinler, bilmiyorsan sus seni adam sansınlar. Sizi tövbeye davet eder, dua ederim. Hadis-i kutsi’dir; Cenab-ı hak şöyle buyuruyor; ‘Yeryüzünde benim veli kullarım vardır. Onlara savaş açanlar benim amansız düşmanımdır. En ağır ifadeniz İskilipli hocamızın sevenlerini İngilizlere benzetmenizdir. Teessüf ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER