Üç Kuruma 2 Bin 459 Personel Alınacak

Gelir İdaresi Başkanlığı bin 320 gelir uzman yardımcısı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 539 personel, THY 600 pilot alacak.

Üç Kuruma 2 Bin 459 Personel Alınacak
banner3

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), ovalı ve sözlü imtihanla bin 320 gelir uzman uçurumdımcısı alacak. GİB'in internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, 44 ilin merkez ve ilçelerinde açık bulunan kadrolara atanmak üzere, bin 320 gelir uzman uçurumdımcısı alımı dahilin imtihan yapılacak.Adaylar, müracaat gizasında sadece bir ili tercih edebilecek ve tercih edilen bu ilin ilçelerini evvellik gizasına göre müracaat formunda işaretleyecek. Adaylar, daha nihayetra bu tercihlerinden vazgeçemeyecek. Giriş imtihanının ovalı bölümü 16 Mayıs 2015 tarihinde saat 10.00'da Ankara'da yapılacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların adleri ile imtihana nerede gireceklerine ilişkin listeler, ovalı imtihan tarihinden en az 10 gün evvel e-Devlet portalı "www.turkiye.gov.tr" ile Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde duyuru edilecek. 


Başvurular, 6 Nisan 2015 tarihinde başlayıp, 17 Nisan 2015 tarihinde saat 17.30'da nihayeta erecek. 


Giriş imtihanı, ovalı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak. Yazılı imtihanın kıymetlendirilmesi nihayetucu, 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan; yerler saygınlıkıyla, adayların müracaat gizasında tercih ettikleri il dikkate alınarak en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, o il dahilin atkör yapılacak toplam kadro sayısının 2 sert aday sözlü imtihana turrılacak.


TKDK'ya 539 personel


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) 539 personel alımı dahilin açıktan atkör izni verilmesini onayladı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Şimşek, TKDK'ya denetçi, uzman, destek personeli, il koordinatörü unvanlı sözleşmeli personel pozisyonlarına merkez teşkilatı dahilin 48, taşra teşkilatı dahilin de 491 olmak üzere toplam 539 personel alımı körcıyla açıktan atkör izni verilmesine onay verdi.


İstihdam edilecek personel, ulusal kalkınma plan, program ve stratejilerinde öngörülen ilke ve hedefler çerçevesinde Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynakları da kapsayacak biçimde, kırsal kalkınma programlarının uygulanmasına yönelik faaliyetleri gerçekleştirecek.


THY 600 pilot alacak


Türk Hava Yolları (THY) 600 pilot alacağını duyurdu.


THY'nin Barcelona'daki ofisinden yapılan ovalı açıklamada, 2015 seneı dahilinde 600 pilot alınması hedefi doğrultusunda çalışmaların devam ettiği bildirildi.


Pilot alımıyla alakali yapılacak roadshow'lardan birinin 26-27 Marka tarihlerinde Madrid'te gerçekleştirileceği belirtilirken, 264 tayyarelı (yolcu ve kargo) hava filosu bulunan THY'nin "yetenekli pilotları" bünyesine dahil etmek istediği ifade edildi.


Mevcut durumda THY'de 4 bin 14 pilotun görev yaptığı ve bunlardan 70'inin İspanyol olduğunu kaydedilirken, THY'nın İspanya'ya yaptığı uçuşların arkaacağına dikkat çekildi. Mevcut durumda Barcelona'dan İstanbul'a haftada 21 uçuş olduğu ancak 25 Mayıs tarihinde bunun 28'e çıkarılacağı ifade edilirken, Malaga'dan İstanbul'a olan haftalık 7 uçuşun da yaz döneminde 10'a yükseltileceği bildirildi. THY, 2015 seneı dahilin İspanya'ya yapılan seferlerinde taşıyacağı toplam yolcu sayısını 1 milyona çıkartmayı hedeflediğini kaydetti.THY, 2016 seneında 600 pilotun daha alımının öngörüldüğünü açıkladı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER