Türkyolu'nun 4 Yakını Sorgulanıyor

Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, "örgütün ikinci adamı" olarak illegal alanların sorumlusu olduğu belirtilen Cevdet Türkyolu'nun 4 yakınının yargılanmasına devam edildi.

Türkyolu'nun 4 Yakını Sorgulanıyor
banner3

Sakarya 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, ilk celsede adli kontrol ve yurt dışı çıkış yasağı şartıyla tahliyesine karar verilen tutuksuz sanıklar Kemal ve Vildan Erus ile avukatları ve yakınları katıldı.

İki celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, dosyadaki eksik belgelerin tamamlanmasını talep etti.

Söz verilen sanık Kemal Erus, önceki savunmalarını tekrar ettiğini, gizli tanık ve diğer tanıkların beyanlarını kabul etmediğini belirterek, tahliyesini istedi.

Vildan Erus da hakkında tanıklık yapan H.İ'yi tanımadığını, beyanlarını kabul etmediğini dile getirerek, beraatini talep etti.

Sanıkların avukatları da gelen belgelerden aleyhe olan hususları kabul etmediklerini ifade ederek, eksik hususların giderilmesini ve müvekkillerinin beraatlerini istedi.

Firari Emre ve Enes Erus hakkındaki yakalama kararının devamına, sanıkların yazı örneklerinin alınarak İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesine hükmeden mahkeme heyeti, eksik hususların tamamlanması için duruşmayı 5 Mart 2019'a erteledi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER