banner28

Turizm Bakanından Açıklama, Bayram Tatili Kaç Gün?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Akif Ersoy bayram tatilinin uzatılması yönündeki istekleri değerlendirdi. Bakan Ersoy “9 ya da 15 gün olması önemli değil, zaten her yer dolu” dedi.

Turizm Bakanından Açıklama, Bayram Tatili Kaç Gün?
banner3

Bayram tatili 9 gün olacak mı sorusu için resmi mercilerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 'Olumlu bakmıyorum' açıklamasının ardından bu kez yeni açıklama Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Akif Ersoy'dan geldi. Bakan Ersoy yaptığı açıklamada “9 gün olması, 5 gün olması bir şey ifade etmiyor, değişmiyor. Zaten yerlerin çoğu da dolu.” Dedi.

Herkesin merakla beklediği tatil uzadı mı sorusunun cevabı henüz netleşmedi. Ancak tatilin başlamasına 5 gün kala resmi mercilerden ardı ardına yapılan iki açıklama şöyle ;

BAYRAM TATİLİ UZATILDI MI? BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

Bayram tatilinin uzatılması konusuna geçtiğimiz hafta 'Olumlu bakmıyorum' yorumunu getiren Berat Albayrak'ın ardından yeni açıklama Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Akif Ersoy'dan geldi. Bakan Ersoy, "Kurban Bayramı , tam yüksek sezonun ortasına denk geldi. (Bayram tatili) 9 gün olması, 5 gün olması bir şey ifade etmiyor, değişmiyor. Zaten yerlerin çoğu da dolu. Kabinenin vereceği bir karar, benim şahsen Bakanlık olarak karar verebileceğim bir konu değil ama ihtiyaç da kaldığını sanmıyorum." açıklamasında bulundu.

Bu yıl; kurban bayramında açıkta kalan gün sayısı iki. Ramazan Bayramı, 11 Ağustos Pazar günü başlayıp, 14 Ağustos Çarşamba günü (4’ncü gün) biteceğinden, o haftanın yalnız perşembe ve cuma günü açıkta kalacak.

Kurban Bayramı'nın arife günü 10 Ağustos 2019 Cumartesi gününe denk geliyor. Kurban Bayramı günleri ise aşağıdaki gibi olacak;

Kurban Bayramı'nın 1. günü: 11 Ağustos 2019 Pazar

Kurban Bayramı'nın 2. günü: 12 Ağustos 2019 Pazartesi

Kurban Bayramı'nın 3. günü: 13 Ağustos 2019 Salı

Kurban Bayramı'nın 4. günü: 14 Ağustos 2019 Çarşamba

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER