Turan Ailesinin Oğlu Ubeydullah Dünyaevine Girdi

19. kitabını küçük oğlu Ubeydullah’ın düğün davetiyesi olarak hazırlayan Tarihçi Mustafa Turan, seçkin konuklarının katılımıyla nezih bir törenle evlendirdi. Dünyaevine giren Ubeydullah Turan, sitemiz köşe yazarlarından Feyzullah Turan'ın da erkek kardeşi.

Turan Ailesinin Oğlu Ubeydullah Dünyaevine Girdi
banner3

Sakarya sevdalısı Tarihçi ve Araştırmacı yazar Mustafa Turan; 17. Kitabını “Mutlu Aile Başarılı Çocuk” adıyla,  Feyzullah Turan ve “can kızım” dediği İlahiyatçı Zeynep Yazar’ın düğün davetiyesi olarak hazırlamış ve büyük oğlunu 7 Eylül 2013 tarihinde yine Sakarya Reisoğlu Düğün salonunda evlendirmişti. Aradan geçen iki yıl sonra aynı mekanda ve 6 Eylül’de, bu defa küçük oğlu Ubeydullah Turan’ı evlendirdi. Davetlilere düğün davetiyesi olarak da 19. Kitabı olan “Bizi Yücelten Değerlerimiz” adlı eserini gönderdi.

 

Protol nikahta

Tarihçi ve Araştırmacı Yazar Mustafa Turan ve “En büyük destekçim” dediği eşi Yasemin Turan hoca çiftinin Hukukçu olan yakışıklı oğlu Ubeydullah ile Nurdan & Ahmet Sağlam çiftinin Tıp Eğitimi gören güzel kızı Müberra; Sakarya Reisoğlu Tesislerinde gerçekleşen düğün töreniyle evlenerek, bir ömür boyu sürecek yuvalarını kurmak için, seçkin davetlilerin huzurunda mutluluğa “evet” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun nikahını kıydığı Müberra & Ubeydullah çiftinin nikah şahitliğini ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu eski Başkanı ve Sakarya eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın üstlendi.

 

Seçkin konuklar

Yaklaşık 1500 kadar davetlinin olduğu cemiyete; Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Taraklı belediye Başkanı Tacettin öztürk, Erenler belediye Başkanı Cavit Öztürk, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı mustafa Ak, MÜSİAD Sakarya Şubesi Başkan Yardımcısı Adnan Borazancıoğlu, bürokrosiden, siyasetten, üniversiteden, milli eğitim ve diyanet camiasından pek çok ünlü ismin katıldığı görüldü.   Düğüne katılamayan bir çok isim de  telgıraflarıyla genç çifti kutladı. Usta radyo ve TV sunucusu Halil İbrahim Kurşun Bey’in muhteşem sunumu dikkatleri çekerken, İstanbul’dan ve Mısır’dan katılan hafızlar da Kur’an, kaside ve ilahi tilavetinde bulundular ve böylece düğünde duygulu anlar da yaşandı.

 

Davetiye nasıl meydana geldi

İkinci oğlunu evlendiren  Mustafa Turan,  hazırladığı düğün davetiyesi şeklindeki kitabın ilk sayfasındaki ithafta   şu sözlere yer vermiş: “208 sayfadan meydana gelen ‘Bizi Yücelten Değerler’  adlı  bu eseri, can kızım Müberra (Sağlam) Turan ile güzel oğlum Ubeydullah  Turan’a  bir ömür boyu mutluluk dileklerimle ithaf ediyorum” Kitaba monte edilmiş seyyar ön kapak, düğün davetiyesi olarak dizayn edilmiş.  Arka kapakta ise, bir ayet ve bir hadisle birlikte T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şu sözüne yer verilmiş: “             Peygamberimiz, 'Ebedi alemde ümmetimin çokluğuyla iftihar edeceğim' diyor. Biz de şöyle diyoruz: ‘Bir (çocuk) olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah kerim.’ Sizlerden de bunu bekliyorum.” “Çok lüks düğün davetiyeleri görüyoruz. Ya da nikâh şekeri vs. Evde birkaç gün ortada sürünüyor, ardından geri dönüşüm çöpüne gidiyor. Yazık, günah bu masrafa” diyen Tarihçi Mustafa Turan şöyle devam ediyor:  “Eşimle beraber düşündük ki, mademki çocuklarımızı evlendiriyoruz. Kon da uyumlu. Düğün davetiyesi olarak evlilik ve aile ilgili olan eserlerimizden dostlarımıza verelim. Hem davetlilere kalıcı bir hediyemiz olsun. Hem de okuyan üzerinde iz bıraksın. “Mutlu Aile ve Başarılı Çocuk” ve “ Bizi Yücelten Değerlerimiz” hususunda, topluma bizim de karınca kararınca bir katkımız olursa bahtiyar oluruz. Düğün davetiyesi kitaplar, böyle bir fikirden doğdu. Benim açımdan da güzel bir çalışma oldu. Hayırlara vesile olur inşallah.” Turan’ın hukukçu oğlu Ubeydullah İle Tıp eğitimi gören can kızı Müberra’yı biz de kutluyor ve genç çifte ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Biz de MedyaRota ailesi olarak genç çifte mutluluklar diliyoruz...

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER