TRAFİK POLİSİNDEN BAYAN SÜRÜCÜYE ŞOK HAKARET ; TERBİYESİZ!

İl genelinde uygulanan trafik denetimleri sürerken trafik polisleri ile vatandaşlar arasında tatsız tartışmalar da yaşanıyor.

TRAFİK POLİSİNDEN BAYAN SÜRÜCÜYE ŞOK HAKARET ;  TERBİYESİZ!
banner3

TRAFİKTE DENETİMLER SÜRERKEN İSTENMEYEN OLAYLARDA YAŞANIYOR!

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığının genelgesi ile sıklaştırılan trafik denetimlerinde kural ihlali yapan sürücülere ceza-i işlem uygulanıyor. Hatalı araç kullanan vatandaş yapılan uygulamalarda ceza yemekten kurtulamazken bazı trafik polislerinin vatandaşa tutumu da tepki çekiyor.

Bosna caddesi üzerinde yapılan uygulamada trafik polisi, hatalı olduğu iddiası ile bir araç sürücüsü bayanı durdurdu. Bunun üzerine Aracını uygun yere çekmek isteyen bayan sürücüye bağıran trafik polisi “Sana oraya çek demedim buraya çekeceksin, terbiyesizlik yapma” şeklinde hitap etti.

Trafik polisinin bu hakaretamiz sözleri karşısında şoka giren Bayan sürücü polise kendini ifade edemeyeceğini anladıktan sonra polisin istediği yere aracını çekti ve yapılan kontroller ve ceza işleminin ardından olay yerinden ayrıldı.

Trafik polisinin bayan sürücüye olan davranışı çevredekilerinde tepkisini çekerken bazı vatandaşlar ; “Anlaşılan sıklaştırılan denetimler polislerin psikolojisini bozuyor. Hatalı da olsa bir vatandaşa bu şekilde davranış kabul edilemez. Hele ki karşınızdaki bir bayan ise bunun kabul edilebilir bir yanı yok.”  dediler.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER