Trafik Hekimleri Araçlarda Güvenlik Şart Diyorlar

Mithatpaşa Anadolu Lisesi öğrencileri, Trafikte Gençlik Hareketi çerçevesinde hazırladıkları projede araç güvenliğinin önemine dikkat çektiler

Trafik Hekimleri Araçlarda Güvenlik Şart Diyorlar
banner3

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Goodyear Lastikleri arasında imzalanan iş birliği protokolüyle yürütülen Trafikte Gençlik Hareketi projesine Sakarya Mithatpaşa Anadolu Lisesi ‘Trafik Hekimleri’ grubuyla katılıyor.

Özellikle lise çağındaki gençlerde trafik güvenliği ve bireysel sorumluluklar konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan yarışmaya hazırladıkları projeyle katılan Mithatpaşa Anadolu Lisesi öğrencileri araç güvenliğinin önemine dikkat çekmeyi hedefliyor. 5 bin denekli bir anket yapan Trafik Hekimleri grubu bu çalışmada, insanların araç güvenliğini pek de önemsemediklerini ortaya çıkardı.

Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Esra Can yönetimindeki “Trafik Hekimleri” isimli proje grubunda öğrenciler Tuğba Koran, Mirem Işıldak, Dilnur Çolak, Güray Erdin, Aslı Cankurt, Eylül Tanış yer alıyor. “Aracınız hastalanmasın, hayatınız kaybolmasın” ana sloganıyla trafikte seyreden araçlarda güvenliğin ön plana çıkartılması için toplumu bilinçlendirmeyi hedefleyen projeyle öncelikle trafikte güvenli araçların tercih edilmesi amaçlanıyor.

Projede ayrıca seyir halindeyken araçlarda mutlaka emniyet kemeri kullanımı, küçük çocukların oto koltuğunda oturması, park sensörü, novigasyon gibi özelliklerin kullanılmasıyla ilgili mesajlar verilmesi de amaçlanıyor. Kısa süre içinde tamamlanarak yarışma jürisine teslim edilmesi planlanan projede son söz olarak “Araç güvenliği lüks değil, ihtiyaçtır” ifadesine yer veriliyor. 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2015, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER