Trafiğin Genç Işıkları

Arifiye Anadolu Lisesi Öğrencileri,”Trafiğin Genç Işıkları” Projesi kapsamında bir dizi faaliyetlerde ve ziyaretlerde bulundular.

Trafiğin Genç Işıkları
banner3

Proje kapsamında Öğrenciler, ilk olarak Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret ettiler.

Tüvtürk, Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Good-Year ortaklığı ile yürütülen “Trafikte Gençlik Hareketi Projesi” kapsamında Arifiye Anadolu Lisesi Öğrencileri Trafik Olimpiyatı’na katılacaklar.

Öğrenciler aynı zamanda Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Tellioğlu’nu ve Arifiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulvahit Uygar’ı makamında ziyaret ederek projeleri ve çalışmaları hakkında bilgilendirdiler.

İngilizce Öğretmeni Hatice Sağcan yönetiminde faaliyetlerini sürdüren gençler başarılı olmak için ciddi mücadele içindeler.

Trafiğin Genç Işıkları olan öğrencilerin hedefi en fazla sayıda insana ulaşarak trafik kurallarına uyulmasının önemi hakkında farkındalık yaratmak.

Okul öğrencileri, “Trafiğin Genç Işıkları” olarak tiyatro, yaratıcı drama, eğitsel oyun, esnaf ziyareti, paydaş kurum ziyaretleri vb. etkinler düzenlediler.

Arifiye Anadolu Lisesi öğrencileri ayrıca ilimiz genelinde ve ilçelerinde trafiğin nabzını tutarak halk röportajları yaptılar.

Yine ilimizde bulunan Trafik parka giderek uygulamaları yakından incelediler.

Arifiye ilçesinde bulunan anaokulu, ilkokul ve ortaokul kurumlarında öğrencilere yönelik eğitici faaliyetlerde bulundular.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER