Toçoğlu ve Esnaf El Sıkıştı, Yeni Hal Geliyor

Yeni hal binasının yapımı için Büyükşehir Belediyesi ile hal esnafı mutabakata vardı. Buna göre mevcut hal yerinden taşınacak; esnaf için yeni ve modern bir hal inşa edilecek. Başkan Toçoğlu, “Bizim önceliğimiz belli; esnafımızın mağduriyet yaşamasına asla izin vermeyiz. Yeni hal binası konusunda atılacak adım da bu önceliğimize uygun olacak” dedi.

Toçoğlu ve Esnaf El Sıkıştı, Yeni Hal Geliyor
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sebze ve Meyve Hali esnafı ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan,  Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan ve Sakarya Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı İdris Toska’nın da hazır bulunduğu toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, meyve sebze sektörüne daha modern çözümler getirecek yeni hal binası için süreci özetledi.

 

Her Aşamada Birlikte Olacağız

Başkan Toçoğlu, “Yeni hal binasında asıl mesleği yapan esnafımızın mağduriyet yaşamaması için yol haritamızı belirledik. Çeşitli alternatifler hazırladık. Geldiğimiz noktada esnafımızla mutabakata varmış durumdayız. Yeni bir hal binası konusunda adımlarımızı kısa süre içerisinde atacağız. Mevcut hal yerinden taşınacak. Belirlediğimiz bölgede sektör esnafı için modern ve yeni bir hal binası inşa edilecek. Şunun altını bir kez daha çizelim; projede A’dan Z’ye kadar esnafımız ile bir arada olduğumuz bir süreç takip edeceğiz” diye konuştu.

 

Esnafımızın Yanındayız

Başkan Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Yer konusunda hiçbir sıkıntı söz konusu değil. Sektörün ihtiyaçları ve gerekliliklerini göz önüne alarak, uygun bir bölgeye yeni hal binası inşa edilecek. Bu gibi projelerde bizim esnafımızdan beklentimiz her zaman için fikir birliği olmuştur. Esnafımızın kendi arasında anlaşmaya vardığı tüm başlıklarda biz adım atmaya hazırız. Böylesi projelerin hangi sektör olursa olsun esnafın projesi olmasından yana olduğumuzu her fırsatta ifade ediyoruz.”

 

Kazanan Esnafımız Olacak

 “Yeni hal binası konusuna kazanç gözüyle bakmamız düşünülemez. Biz esnafımızın yararına olacak yapıcı ve yerinde adımlar için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yüzden Patates Hali esnafımızı da projeye dahil etme arzusundayız. Sebze ve meyve sektörü esnafımızın kazanmasını istiyoruz. Çağın gerekliliklerine uygun bir değişimle birlikte inşallah şehrimiz için en iyisi olacak. Yeni düzene tüm esnaf kardeşlerimizin ayak uydurması elzemdir. Bir kez daha ortak akılda buluşma arzusunda olan hal esnafımızı tebrik ediyorum. İnşallah günün sonunda kazanan esnafımız olacak.”

 

Beklenti İçerisindeydik

Programın devamında söz alan Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı İdris Toska,”Sakarya Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıllarda süpürgeci esnafı için Süpürgeciler Sitesini; yine Erenler’de nakliyeci esnafı için de modern bir Tır-Kamyon Parkı ve Nakliyeciler Sitesi inşa etmişti. Sektör esnafı olarak açıkçası biz de beklenti içerisindeydik. Hamdolsun çok yerinde bir yol haritası belirlendi. Sektör esnafı olarak çok mutluyuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na tüm esnaf arkadaşlarımız adına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER