banner28

Teşkilat Görevlisi Müdür Olarak Atandı!

Yaklaşık 20 milyon liralık borcu nedeniyle iflasa sürüklenen ve bu sebep gösterilerek çok sayıda işçinin çıkarıldığı Ak Belde A.Ş'ye AK Parti İlçe Teşkilatında görevli bir kişi işe alındı.

Teşkilat Görevlisi Müdür Olarak Atandı!
banner3

Tasarruf İçin İşçi Çıkartmıştı

Borçları nedeniyle iflasın eşiğinde bulunan, personel maaşlarının bile ödenmekte zorlanıldığı Ak Belde A.Ş'de tasarruf tedbirleri uygulandığı ileri sürülerek yaklaşık 26 işçi içten çıkarılmıştı. Tasarruf için işçi çıkarılırken Başkan Bilal Soykan'ın AK Parti İlçe Teşkilatı'nda çalışan E.D'yi işe aldığı ortaya çıktı.

Ak Belde A.Ş'de işçiler çıkarılırken partiden bir kişinin işe alınması kamuoyunda büyük tepki topladı.

Ak parti sekreterliğinde görevli E.D.’nin muhasebe müdürü yapıldığı Ak belde A.Ş. ‘nin başına ise Ak Parti eski İlçe Başkanı Feyzi Bora’yı getirmesi bekleniyor.

Öte yandan Bilal Soykan, meclis toplantısın yaptığı konuşmada, Ak Belde A.Ş'nin 20 milyon TL borcu olduğunu kaydederek; "Ak Belde gelir kaynağı Akyazı Belediyesi. Başka yaptığı iş yok. Sıcak yemek dağıtıyor. Bize fatura etmesi lazım. Bizim ona para ödememiz lazım. Ama ödeyemiyoruz. Çünkü ihaleye giremiyor, borçlarından dolayı. Aynı şekilde kiralık araçları var. Fatura edip para alamıyor borçlarından dolayı" demişti.

Başkan Bilal Soykan’ın Ak Belde A.Ş.’de maddi durumları gerekçe göstererek işçi çıkarması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 09:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Girdap57
Girdap57 - 5 ay Önce

Tanımadan haber yapıyorsunuz.keşke tanısaydınız da nasıl bir insan olduğunu görseydiniz.var sayalım ki atadı.belediye başkanı tek başına karar verici değilki.partisi var teşkilatı var.bu bir ekip işi.ortak kararlar sonucu ortaya çıkar bazı kararlar.Belediye Başkanını tanımanızı tavsiye ederim.

SIRADAKİ HABER