TES Geyve Temsilciliği'nden Türkmenlere Yardım Eli

Türk Eğitim Sen Geyve temsilciliği Karasu ilçesine zorunlu olarak göç edip yerleşen Türkmen ailelerine yardım eli uzattı.Türk Eğitim-Sen üyeleri, bazı esnaflar ve sendika üyesi olmadığı halde duyarlı davranan öğretmenler arasında toplanan belli miktardaki paralarla, 50 paket gıda maddesi , 20 poşet kıyafet ve 5 koli ayakkabıdan oluşan yardım paketini Irak Türkmenleri Derneği Sakarya şubesi başkanı Eşref Kamil Bey'e teslim ettiler.

TES Geyve Temsilciliği'nden Türkmenlere Yardım Eli
banner3

Türk Eğitim Sen Geyve Temsilciliği Başkanı Soner BULUT şunları söyledi "Bizlere destek veren tüm arkadaş ve dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Yaptıkları yardımı Rabbim kabul buyursun inşallah. Türkmen kardeşlerimize cok küçük de olsa yardım eli uzatabilmenin mutluluğunu yaşadık bugün. Sakarya Türkmenleri derneği başkanı Eşref Bey duyarlılığımıza çok teşekkür etti. Türkmenlerin çok zor durumda olduklarını ancak seslerini duyurmakta güçlük çektiklerini belirtti. Türk eğitim sen Geyve temsilciliğine onları yalnız bırakmadıkları için minnettar olduğunu söyledi. Biz de her zaman yanlarında olduğumuzu belirttik."


“GURURLANDIK”
Türk Eğitim-Sen İl Başkanı Mehmet DÜZLÜ de “Geyve Temsilciliğimizin gerçekleştirdiği bu faaliyet bizleri gururlandırmıştır. Başta ilçe temsilcimiz Soner BULUT olmak üzere emeği geçen her kardeşimize teşekkür ediyorum. Türkmen ailelerin yaşadığı zorlukları biliyoruz. Bu kampanyayla onların ihtiyaçlarına bir nebze de olsa katkıda bulunmak, bu yolun açılmasının da vesilesi olmalıdır. Geyve temsilciliğimiz sendikal birlikteliğin ve dayanışmanın güzel bir boyutunu ortaya koymuşlardır. Türk Eğitim-Sen örnek sendikacılığına her alanda devam edecektir.” şeklinde konuştu.
(Haber Hülya Sürücü)

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2015, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER