Terörist Akyazı'da Okumuş!

Çağlayan Adliyesi’nde Berkin Elvan soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz‘ı rehin alarak şehit eden teröristin Akyazı'da eğitim gördüğü öğrenildi.

Terörist Akyazı'da Okumuş!
banner3

Operasyonda öldürülen iki teröristin Bahtiyar Doğruyol ve Şafak Yayla olduğu açıklandı.
 
Teröristlerden Giresun doğumlu Şafak Yayla 'nın  Akyazı Anadolu Lisesi'nde okuduğu ve mezun olduktan sonra ilçede bir dershanede eğitim aldığı öğrenildi. Dershaneyi birincilikle tamamladığı ve hukuk fakültesini kazanarak İstanbul’a gittiği öğrenildi. 2014 yılında canlı bomba olarak yakalanan Bulut Yayla’nın kardeşi olduğu belirlendi.Şafak Yayla'nın Akyazı'da kaldığı yıllarda As Akyazı Spor’da da top koşturduğuda öğrenildi.

Yayla’nın dershane müdürü Hamdi Küçükosman, “Bizde eğitim gördüğü dönemlerde vahşice yapılmış bu terör olayına karışacak bir ize rastlamadık” dedi.
  
Çağlayan Adliyesi’nde öldürülen teröristlerden Şafak Yayla, Sakarya’da eğitim gördü. Sınavı kazanarak Sakarya’nın Akyazı ilçesine gelen Yayla, 4 yıl boyunca Akyazı Anadolu Lisesi’nde eğitim gördü. Lise son sınıfta Akyazı ilçesinde bir dershanede bir yıl boyunca eğitim gören Yayla, dershaneyi birincilikle bitirerek, İstanbul Hukuk Fakültesini kazandı. 
 
 Bir yıl boyunca okuduğu Dershanenin Müdürü Hamdi Küçükosman, dershane şeref kürsüsünde fotoğrafı bulunan Şafak Yayla’yı anlattı. Vahşice yaşanan terör olayında öldürülen Yayla’nın başarılı bir öğrenci olduğunu belirten Küçükosman, “Dershanenin böyle bir olayla gündeme gelmesi üzücü. Cümle kuracak durumda değilim, şoktayım. Şafak Yayla dediğimiz kişi bizim bir dönem öğrencimiz olur. Üniversite sınavına hazırlandı, başarılı oldu. Vahşice yapılmış olan bu terör olayına karışmış olması, bizde eğitim gördüğü dönemlerde böyle bir ize rastlamadık” dedi.
  
Yayla’nın dershaneyi birincilikle bitirdiğini ifade eden Küçükosman, “Bu onunla ilgili beklediğimiz bir son değildi. Biz manevi değerleri elimizden geldiğince ona anlatmaya çalıştık. Kimlerin eline düştüyse, artık ne olduysa bu durumlar meydana gelmiş oldu” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER