TEPKİ GÖSTERMEK İÇİN İSRAİL VE ABD BAYRAĞI YAKTILAR

 Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu üyeleri tarafından Atatürk Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen basın açıklaması sonrasında Filistin’de yaşananlara tepki gösterilirken Nekbe Günü sebebiyle İsrail ve ABD bayrağı yakıldı.

 TEPKİ GÖSTERMEK İÇİN İSRAİL VE ABD BAYRAĞI YAKTILAR
banner3

  NEKBE GÜNÜ’NÜ ANLATTILAR

Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu 609’uncu hafta basın açıklaması Atatürk Bulvarı Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) önünde gerçekleştirildi. Hazırlanan basın açıklamasını okuyan Ali Gürler, “Son yıllarda Filistin mücadelesinin yalnız bırakıldığını gözlemliyoruz. Bu ciddi bir problemdir. 69 yıl önce Siyonist İsrail coğrafyamıza bir zehirli ur misali yerleştirildi. 15 Mayıs 1948, ‘Büyük Felaket Günü’ ya da ‘Nekbe Günü’ olarak tüm İslam dünyasında anılıyor. O tarihten bugüne, yani 69 yıldır Filistin halkı ve İslam ümmeti esaretin ve sefaletin acısını yaşıyor. Mescid-i Aksa ve Kudüs bugün esirdir. Filistin toprakları işgal altındadır. 7 milyon Filistinli vatanlarından uzakta, mülteci kamplarında zorlu bir yaşam mücadelesi veriyor. Gazze ve Batı Şeria'da kalanlar ise her türlü maddi ve manevi işkenceye maruz kalıyorlar, her gün birkaç canı şehit veriyorlar. Siyonist İsrail'in değişik dönemlerde Filistin'de, Lübnan'da yaptığı katliamlarda on binlerce Filistinli kardeşimizi kaybettik. Bütün bu karamsar tabloya rağmen Filistin halkı direnmeye devam ediyor.Dünya egemenleri, başta Amerika olmak üzere tüm müstekbir güçler Siyonist İsrail'in yanında saf tutuyorlar. Siyonist İsrail'i askeri, siyasi, hukuki tüm alanlarda destekliyorlar” dedi.

 

ABD VE İSRAİL BAYRAĞI YAKTILAR

İsrail hapishanelerinde birçok Filistinlinin tutsak olduğunu belirten Ali Gürler, “Ufak yaşta çocuklar, kadınlar ve gençler burada tutsak halinde tutulmakta. Buradaki en ufak Filistinlinin 14 yaşındaki kardeşimiz olduğunu unutmayın. Onlar vatanları için bu bilinçteler, inşallah bizim çocuklarımıza da böyle bir bilinç hasıl olur” dedi. Açıklamaların ardından yaklaşık 100 kişilik grup önce dua etti daha sonra sloganlar attı. Grup daha sonra Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail Bayrakları yaktıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER