Temsilcilerimiz Görünmeyen Kahramanlar

İşyeri Temsilcileriyle gerçekleşen toplantıda konuşan Şube Başkanı Gökdemir, “Üye sayımız gün geçtikçe artıyor. Bu da işçi adına yaptığımız çalışmaların bir meyvesidir” derken; Genel Başkan Yardımcısı Özdemir ise, “Bu başarıda herkesin emeği var. Sendika temsilcilerimiz başarının görünmeyen kahramanlarıdır” ifadelerini kullandı.

Temsilcilerimiz Görünmeyen Kahramanlar
banner3

Hak- İş Konfederasyonuna bağlı bulunan Hizmet-İş Sendikası yeni üyeleriyle birlikte Sakarya’da Temsilciler Toplantısı düzenledi. Maltepe Park Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıya Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Hak-İş İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir’in yanı sıra iş yeri temsilcileri katıldı.

“400bin Üye Sayısına Yaklaştık”

Toplantıda konuşan Hak-İş İl Temsilcisi Mesut Gökdemir, Sakarya’da bulunan 17 belediyeden 14’ü ile birlikte çalıştıklarını, üye çalışmalarından şube yönetimi sorumlu olsa da tüm vatandaşların iş yeri sendika temsilcileri olduğunu dile getirdi. 400bine yakın üye sayıları olduğunu ifade eden Gökdemir, “Üye sayımız gün geçtikçe artıyor. Bu da işçi adına yaptığımız çalışmaların bir meyvesidir. Aramızda yeni üye olan arkadaşlarımız var. Bu sayının daha da artmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz'' dedi.

Temsilcinin Hukuk Kılavuzu

Hizmet-İş tarafından temsilcilere dağıtılan ‘Temsilcinin Hukuk Kılavuzu’ adlı kitabı da tanıtan Mesut Gökdemir, “Temsilci arkadaşlarımıza bu kitabı okutturuyoruz. Sonunda da sınava tabii tutacağız. Bu projede amacımız temsilcilerimizin sendika bilincine ne kadar sahip olduğunu öğrenmek ve eksik yönlerimizi gidermek” şeklinde konuştu.

“Hizmet-İş Bir Gönül Davası”

Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir ise, Hizmet iş Sendikası’nın Türkiye’nin en büyük işçi sendikasını olduğunu belirterek, “Bu başarıda herkesin emeği var. Sendika temsilcilerimiz başarının görünmeyen kahramanlarıdır. Sendika temsilcileri aracılığı ile üyelerimizin her türlü sorunlarıyla ilgilenmeye çalışıyoruz. Hizmet-İş sendikası bir gönül davası. Sıkıntısı bol, çalışması bol, mücadelesi bol ama karşılığında parası olmayan bir dava” dedi.

Toplantı Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir ve temsilcilerin aile fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER