Teiaş karasu indirici merkez devre dışı kaldı

TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) 5.nci Şebeke İletim Tesis İşletme Grup Müdürlüğüne bağlı TEİAŞ Karasu 154/34,5 Kilovolt Trafo İndirici Merkez devre dışı kaldı.

Teiaş karasu indirici merkez devre dışı kaldı
banner3

Saat 12:15’te TEİAŞ Karasu indirici merkezde yaşanan kesinti SEDAŞ’ı da alarma geçirdi. SEDAŞ ekipleri manevra yapılmasını sağlayarak, Kocaali İlçesinin elektrik beslemesinin TEİAŞ’ın Akçakoca İndirici Merkezden yapılmasını sağladılar. SEDAŞ Ekipleri ayrıca 40 Kilometrelik mesafeden TEİAŞ’ın Sakaryadaki  154/34,5 Bin Voltluk  Yenikent Karaman Trafo İndirici Merkezinden   beslenmesi manevra çalışmalarını yaptılar.   TEİAŞ Yenikent Karaman İndirici Trafo merkezinden 40 kilometre mesafede Karasu merkezi ile çevresine enerji verilmesi hedefleniyordu.  Saat  13:51 de Karasu merkeze enerji verildi. 14:00' de tekrar Karasu beslemesi aşırı rüzgarın etkisi ile açtı.  14:08'de Söğütlü Dağıtım Merkezi üzerinden enerji verilerek besleme sağlandı.  40 kilometrelik uzak mesafeye enerji aktarımı nedeniyle bu sırada  gerilim düşümü yaşanacağı için çekilen toplam güç göz önünde bulundurularak sadece Karasu ilçe merkezlerine Söğütlü Dağıtım Merkezinden enerji verildi. 
 
    TEİAŞ yetkilileri ise TEİAŞ’ın Karasudaki 154/34,5 Kilovolt Trafo İndirici Merkezinin devreye alınması için çalışmaların sürdürüldüğünü ve arızanın giderilmesi ile yeniden manevra yapılarak Kocaali ve Karasu İlçesi ile köylerinin  TEİAŞ’ın Karasu Trafo İndirici merkezinden besleneceğini belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER