Taraklı'dan HES Protestosu

Taraklı İlçesi Mahdumlar Mahallesinde bir grup vatandaş, Gürleyik Çayı üzerinde yapımına başlanan hidroelektrik santralini (HES) protesto etti

Taraklı'dan HES Protestosu
banner3

Taraklı İlçesi Mahdumlar Mahallesi’n de bir grup vatandaş, Gürleyik Çayı üzerinde yapımına başlanan hidroelektrik santralini( (HES) protesto etti.

Mahdumlar Mahallesi Mezarlık mevkiinde yapımına başlanan HES'e tepki gösteren bir grup yöre halkı HES şantiyesi alanında protesto gerçekleştirdi. Burada,mahalle sakinleri adına basın açıklaması yapan Halim Öztürk Mahdumlar Mahallesi’n de yapımına başlanan HES projesi olduğunu belirterek, "Mahdumlar Mahallemizden başlayarak Alballar Mahallesine  kadar olan bütün bölge HES tehdidi altında.HES’ler yaylalarımızdaki, mahallelerimizdeki, bütün vadideki doğal hayatı tehdit edip ekolojik dengeyi bozacak" dedi.Sıkça dillendirilen "su boşa akıyor" söylemlerinin yalan olduğunu öne süren Öztürk, "Kimse bizi kandırmaya çalışmasın. Bu derelerde balık tutmak suçken, dereleri kurutup bütün balıkların öldürülmesini kimse bize anlatamaz. Rant için doğamızın yok edilmesine izin vermeyeceğiz" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2015, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER