TAHSİN ENGİN VEDA ETTİ! GÖREVİNDEN AYRILIYOR

SAÜ Teknokent A.Ş. Genel Müdürü  Prof. Dr. Tahsin Engin görevinden ayrıldığını açıkladı.

TAHSİN ENGİN VEDA ETTİ! GÖREVİNDEN AYRILIYOR
banner3

SAÜ Teknokent A.Ş. Genel Müdürlüğü ve KÜSİ Sakarya İl Temsilciliği görevini yapan Prof. Dr. Tahsin Engin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla görevlerinden ayrıldığını açıkladı.
Özellikle Teknokent A.Ş de başarılı çalışmaları ile bilinen Engin’in yaptığı açıklamada özellikle ADAPTTO da yapılan başarılı çalışmalara değindi ve çalışma arkadaşladına teşekkür etti. 


Engin'in yaptığı açıklama şu şekilde;
"Yarın itibariyle Sakarya Teknokent A.Ş. Genel Müdürlüğü ve KÜSİ Sakarya İl Temsilciliği görevlerimden ayrılıyorum.
Sakarya Teknokent'i ve kurucusu olduğum ADAPTTO'yu bir marka haline getirmede benimle canla başla çalışan ekibimize ve KÜSİ çalışma grubumuza en içten teşekkürlerimi sunuyor, yeni yönetime başarılar diliyorum.
Bundan sonraki süreçte aileme, bilimsel araştırmalarıma ve öğrencilerime daha fazla vakit ayırabileceğim için çok mutluyum."

Peki Tahsin Engin Kimdir?
1968 Yılında Samsun'da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Samsun'da tamamladı. Lisans diplomasını makina mühendisliği dalında Hacettepe Üniversitesi'nden, yüksek lisans diplomasını enerji dalında Zonguldak Karaelmas (Bülent Ecevit) Üniversitesi'nden ve doktora diplomasını yine enerji dalında Sakarya Üniversitesi'nden almıştır. 1992-1994 yılları arasında Van Çimento T.A.Ş.'de üretim mühendisi olarak çalışan Tahsin Engin, 2001-2003 yılları arasında University of Nevada/Reno'da (ABD) doktora sonrası araştırmalarda bulunmuş, annı dönemde bu üniversitede faaliyet gösteren Energy Assessment Center'da uzman olarak çalışmıştır. Dördünde yürütücü, sekizinde araştırmacı olarak görev aldığı toplam 12 projede görev almıştır. Tahsin Engin 2008'de doçent, 2013'te profesör olmuştur. İki çeviri kitabı (Akışkanlar Mekaniği / Diferansiyel Denklemler) bulunan Tahsin Engin'in bu kitapları TÜBA'dan başarılı çeviri ödülü almıştır. Akışkanlar Mekaniği, Diferansiyel Denklemler ve Sayısal Analiz derslerini veren Tahsin Engin 2014 yılından beri Sakarya Teknokent A.Ş. Genel Müdürü ve ADAPTTO-Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Toplam 80 civarında basılı bilimsel eseri bulunan Tahsin Engin evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER