banner28

Tahliye Talebi Reddedildi

Erenler’e bağlı Çaybaşı Yeniköy Mahallesi’nde bulunan Hz. Musab Erkek Kur’an Kursu’nda geçtiğimiz yıl Mayıs Ayı sonlarında çekilen ve internette yayınlanan dayak görüntüleri ardından gözaltına alınan Şükrü Y. isimli Kur’an Kursu Hocası ilk kez hakim karşısına çıktı. Şükrü Y.’nin tahliye talebi ise reddedildi.

Tahliye Talebi Reddedildi
banner3

 

İLK DURUŞMA

2016 yılı Ağustos Ayı’nda Kur’an Kursu’nda eğitim gören 13 yaşındaki A.P.’yi elinde bulunan terlikle döverken çekilen videosu internette yayınlanan ve bunun üzerine harekete geçen eski Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’ın talimatıyla gözaltına alınan Şükrü Y. isimli Kur’an Kursu Hocası hakkında ‘Küçük çocuğa darp ve eziyet’ suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması Sakarya 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

 

SADECE BABA KATILDI

Kur’an Kursu Hocası Şükrü Y. tarafından darp edilen 13 yaşındaki A.P. isimli çocuk daha önce alınan ifadesinde babasının kendisine inanmadığını bu yüzden arkadaşlarından videoya çekmelerini istediğini belirtmiş, A.P.’nin babası dayakçı Hoca Şükrü Y.’den şikayetçi olmazken A.P.’nin amcası şikayetçi olmuştu. Davanın görüşüldüğü mahkeme salonuna tutuklu Kur'an kursu hocası Şükrü Y. ile dayak mağduru 12 yaşındaki A.P. ve babası ile tarafların avukatları katıldı.

 

ŞİKAYETÇİ OLMADILAR

Mahkemede psikologlar eşliğinde ifade veren 13 yaşındaki mağdur A.P., “Beni 10 ila 15 kez dövdü. Bu yüzden kursu bırakmak zorunda kaldım. Geçen yıl eğitim gördüğüm Hz. Musab Erkek Kur’an Kursu hafızlık hocam dersimi veremediğim için beni elindeki terlikle vücudumun değişik yerlerine vurarak dövdü ancak şikayetçi değilim” ifadelerini kullanırken mağdur A.P.’nin babası da Kur’an Kursu Hocası Şükrü Y.’den şikayetçi olmadığını belirtti.

 

MAHKEME REDDETTİ

2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada daha önce verdiği ifadenin geçerli olduğunu belirten Şükrü Y., “Ders yapmadığı için dövdüm. Üzgünüm. Yaptığım bu hata sonrasında emekliye ayrılmak istedim fakat darbe girişimi nedeniyle emeklilik işlerim geç yapıldı. Yaşanan bu durum sonrası çok pişman oldum, tutuksuz olarak yargılanmak istiyorum” ifadelerini kullanırken mahkeme Kur’an Kursu Hocası Şükrü Y.’nin tahliye talebini reddederek tutuklu olarak yargılanmasına karar verdi. Mahkeme ileri bir tarihe ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER