SÜLEYMANCILARIN LİDERİNİN SAKARYA BAĞLANTISI!

24 Haziran seçimlerinde AK Partiye oy veriyoruz açıklamasının ardından İYİ Partiyi destekledikleri ortaya çıkan ve Süleymancılar olarak bilinen cemaatin lideri Alihan Kuriş’in Sakarya’nın tanınan iş adamlarından birinin damadı olduğu öğrenildi.

SÜLEYMANCILARIN LİDERİNİN SAKARYA BAĞLANTISI!
banner3

Her seçim öncesi hangi partiye oy verecekleri merak edilen ve genel olarak son gece mensuplarına gönderilen mesajla oy yönlendirmesi yaptıkları konuşulan Süleymancılar son seçimde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklamışlardı. Ancak daha sonra ortaya çıkan ses kayıtlarında bu açıklamanın aksine İYİ Parti ve Meral Akşener’e destek oldukları deşifre olan cemaatin lideri Alihan Kuriş ile ilgili bir çok iddia ortaya atıldı.

 

Ulusal medya da günlerdir yazılan iddiaların merkezindeki Alihan Kuriş’in Sakarya’lı tanınan iş adamı Mustafa Kösemusul’un damadı olduğu öğrenildi. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a her platform ve şartta destek olduğu bilinen ve geçtiğimiz dönemlerde ailesi ile tartıştıktan sonra bir çok işini ayıran eski SATSO başkanı Mahmut Kösemusul’un ağabeyi Mustafa Kösemusul’un damadı olan Alihan Kuriş’in bir süredir Hollanda da yaşadığı biliniyor. 

 

Diğer yandan Süleymancılar diye bilinen Cemaatin Sakarya’da oldukça etkin olmasının yanında bir çok iş alanı ile siyaset ve stk dünyasının içinde de tanınan isimleri olduğu da bilinenler arasında. 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 10 ay Önce

zor zaman larda yaşıyoruz gerçektende. kim necidir neci değildir. ak mıdır kara mıdır ayırt etmek hakikaten zor.

Sevda
Sevda - 9 ay Önce

Suleymancilarla,ismailağa cemaatinin farkı nedir.ikisininde inancı aynımıdır.

SIRADAKİ HABER