STK'LARDAN ORTAK SES 'Terörü Lanetliyoruz'

Sakarya'da ki birçok kurumlar dün Ankara'da akşam saatlerinde askeri servis araçlarına düzenlenen saldırıyı kınadı.

STK'LARDAN ORTAK SES 'Terörü Lanetliyoruz'
banner3

Eğitim-Bir-Sen'den Terör Açıklaması

 

Ankara'da askeri servis konvoyuna yönelik yapılan terör saldırısının ardından Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube  Başkanı Murat Mengen, yaptığı açıklamada; "Ülkemize, milletimize, güvenlik görevlilerimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırıları lanetliyor, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz" dedi.

“Terör karanlık ve kanlı yüzünü bu kez Ankara'da gösterdi” diyen Mengen, “Ankara’da askeri servis konvoyuna yönelik yapılan alçak terör saldırısında çok sayıda şehidimiz var, onlarcası da yaralandı. Türkiye'mizin birliğine, huzuruna ve bütünlüğüne karşı yapılan terör saldırılarını kınıyor ve lanetliyoruz. Bu saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

Mengen sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Teröristlerin bu insanlık dışı saldırıdaki amacı, Türkiye'de kaos ve huzursuzluk ortamı oluşturmaktır. Ülkemizin ekonomik, toplumsal, sosyal, kültürel ve siyasal yapısını sarsmak için yapılmış olan hain saldırıyı lanetliyor, Türkiye'nin, vatandaşlarını savunma görevini ve insanlık ailesine karşı sorumluluğunu yerine getirerek ortaya koyduğu teröre karşı kararlı mücadeleyi destekliyoruz. Milletimiz, kendi varlığına yönelen her tehdidi, birliği ve beraberliğini kalkan yaparak bertaraf etmeyi bilmiştir, bugün de üzerine düşeni yapacaktır. Hiçbir milliyet ve köken ayırt etmeyen terör eylemlerine verilecek en güzel yanıt, milletimizin tek yürek olmasıdır. Büyük Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve arkasındaki karanlık odakların tuzağına düşmemektir. Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Büyük Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak terörü hangi adresten gelirse gelsin, reddediyor ve kınıyoruz.”

 

 

MEB-DER'den Terör Açıklaması

 

MEB-DER  Milli Eğitimciler Birliği Derneği Genel Başkanı  Ali Akıllı;

Huzur  ve kardeşlik ikliminin hâkim olduğu, tüm dünyaya adeta insanlık dersi verilen cennet vatan ülkemizde , son can çekişmelerini yaşayan hain kalleş kanlı terör örgütü tarafından şehit edilen ve son olarak  Ankara’da yaşanan bombalı terör saldırısı ile şehadet şerbetini içen asker, polis ve vatandaşlarımıza  Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz. Tedavileri devam eden yaralı kardeşlerimize de acil şifalar temenni ediyoruz .

Yeni ve öncü Türkiye yolculuğunda ve artık herkes için  ihmale gelmez bir beklenti halini alan yeni, milli ve tam bağımsız anayasa eşiğinde güçlü bir devlet istemeyen  küresel güçler ve onların yerli işbirlikçileri rahatsız olmuşlardır.  Bu rahatsızlık, terör eylemleri, provokasyon faaliyetleri ekonomik ve sosyo-kültürel alana yönelik çatışma/kutuplaşma arayışları olarak tezahür ettirilmiştir.

Etnik , dini ya da ideolojik maske ve makyajlı  taşeron terör örgütleri ile çatışma odaklı bir ortam oluşturma isteğinde olanlar aslında aynı amaca hizmet etmektedirler. Ancak sadece Anadolu topraklarında bin yıllık devlet geleneğine sahip bu necip millet; bölgesinde huzurun, birlikte yaşama kültürünün, kardeşlik ikliminin bozulmasına müsaade etmeyecektir.

Böyle zor ve sıkıntılı zamanlarda millet olarak , birlik ruhu içerisinde, ortak akıl ve sağduyu ile tüm bu kirli odaklara karşı dik durarak  tek vücut olduğumuzu göstermeliyiz.

Türkiye’yi savaşa sürükleyecek, insanlarımızı birbirine düşürecek, bölgemizde sürekli kaos kan ve gözyaşı körükleyen saldırıları ve her türlü eylemi lanetliyor tüm halkımızı provokasyonlara karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz.

 

 

HİZMET-İŞ Sendikası Terör Açıklaması

Konfederasyonumuz HAK-İŞ Sakarya İl Temsilcisi ve Sendikamız HİZMET-İŞ Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınadı.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ Sakarya İl Temsilcisi ve Sendikamız HİZMET-İŞ Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, “Ankara’da meydana gelen çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan terör saldırısını lanetliyoruz. Terör hain yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. Acımız büyük ancak, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü hedef alan, toplumsal huzuru bozmaya yönelik hain saldırıların ülkemizin huzurunu bozmaya asla muktedir olamayacağını bir kez daha ifade etmek istiyoruz" dedi.

     Gökdemir, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Ankara’da meydana gelen terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesinin ve yaralanmasının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Terör hain yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. Acımız büyük ancak, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü hedef alan, toplumsal huzuru bozmaya yönelik hain saldırıların ülkemizin huzurunu bozmaya asla muktedir olamayacağını bir kez daha ifade etmek istiyoruz.

     Terör saldırılarının amacı, ülkemizin huzur ve istikrarını bozmak ve toplumda bir korku havası ve kaos ortamı yaratmaktır. Bu süreçte herkes daha soğukkanlı ve sağduyulu olmalıdır. Provokasyonlara gelinmemeli, milletimizi ayrıştırarak, ülkemizin huzurunu bozmaya, kaos ve istikrarsızlık ortamı yaratmaya çalışanların oyunları boşa çıkarılmalıdır. Terörün son bulduğu, kardeşlik; huzur ve güven ortamının egemen olduğu, daha güçlü bir Türkiye ve dünya umut ediyoruz.

     HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası olarak, Türkiye’nin devleti, milleti ve kurumlarıyla bir bütün halinde terörle mücadele konusunda daha aktif ve etkin çalışmaları hayata geçireceğine inanıyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası olarak, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan terör saldırısını nefretle kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan Rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara da geçmiş olsun dileğinde bulunuyoruz.”

 

 

Kamu-Sen'den Terör Açıklaması

 

Başkentimiz Ankara'da akşam saatlerinde askeri servis araçlarına yönelik olarak haince düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.
Dili, dini, vatanı ve milleti olmayan terör bir kez daha iğrenç yüzünü göstermiştir.
Ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve bekasına yönelik bu saldırının ardındaki güçler bir an önce gün yüzüne çıkarılmalı ve adalete teslim edilmelidir. 
Bilinmelidir ki, Türk milleti hiçbir şekilde tehditlere boyun eğmeden bu vatanın birliği ve dirliği için mücadelesini ebediyete kadar sürdürecektir.
Haince ve alçakça düzenlenen bu saldırı Türk milletinin üzerinde oynanan kalleş oyunların bir göstergesidir. Ancak, milletimiz her zaman olduğu gibi bu çirkin oyunları bozacak ve hainler emellerine asla ulaşamayacaktır.
Türkiye Kamu-Sen camiası olarak, Ankara'da yaşanan bu hain ve kalleş saldırıyı bir kez daha lanetliyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

 

 

SGC'den Terör Açıklaması

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Sezai Matur, Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırıyı kınadı.

Matur’un açıklaması şöyle:

Türkiye’nin her zamankinden çok birlik ve beraberliğe, huzura ihtiyaç duyduğu dönemde Başkentimiz Ankara’da terör bir  alçak ve hain saldırıda bulunmuştur. Askeri servis aracına yapılan saldırıda 28 kişi hayatını kaybetmiş , aralarında Sakaryalı hemşerimiz Astsubay Bayram Erdoğan’ın da bulunduğu 61 kişi yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz.

Ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hiçbir terör örgütü büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin gücüyle baş edemez. Birlik ve beraberliği hedef alan bu tür hain saldırılar hiçbir şekilde bizi bölemez aksine, Türk milletinin kenetlenmesine neden olur, olacaktır da.

Şunu herkes bilmeli ki; Kurtuluş Savaşı’nda temelleri atılan Türkiye Cumhuriyeti’ni  hiçbir güç sarsamaz. Bu alçak saldırıyı gerçekleştirenlerin ve destekleyenlerin en kısa zamanda yakalanarak hak ettikleri cezaya çarptırılacaklarına inanıyoruz.

 

 

Sakarya Ticaret Borsası'ndan Terör Açıklaması

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınayarak konu ile ilgili şu açıklamada bulundu.

Ankara’da meydana gelen terör saldırısını ve saldırıyı gerçekleştirenleri terörü araç görenleri şiddetle kınıyorum ve lanetliyorum. Yapılan saldırı ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef almaktadır. Terör örgütlerini kullanarak ülkemizi hedeflerinden uzaklaştıracaklarını sananlar yanıldıklarını göreceklerdir. Bu saldırı devlet kurumlarımızı itibarsızlaştırmak Milletin Devletine olan güvenini kırmak amaçlı yapılan alçakça bir saldırıdır.

Ülke olarak hep beraber bu çirkinliklerin ve aşağılık saldırıların karşısında duracağız. Vicdanlar, terörden medet umanların insanlık dışı saldırılarını affetmeyecektir. Akşam saatlerinde Ankara’nın göbeğinde meydana gelen hain saldırı bizleri derinden yaralamıştır. Üzüntümüz çok büyük. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Bu saldırılar karşısında, millet olarak sağduyumuzu korumak zorundayız. Herkes bilmelidir ki, birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır.

Sakarya Ticaret Borsası camiası olarak yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyoruz. Ankara'da birlik ve kardeşliğimize yapılan alçak ve hain saldırıda hayatını yitiren asker ve sivil kardeşlerimize Allah'tan rahmet diler, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Türk milletinin başı sağ olsun.

 

 

RATED'ten Terör Açıklaması

RATED Başkanı Adıyaman, Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınadı. Adıyaman, “Başkentimizde meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınıyor yaralananlara şifa, hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.”

RATED Yönetim Kurulu Başkanı H. Remzi Adıyaman, Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınadı. Adıyaman, yayınladığı yazılı açıklamada şunları söyledi; “Çarşamba akşamı Ankara’da meydana gelen terör saldırısı hepimizi derinden sarstı. Bir kez daha terör çirkin yüzünü gösterdi. Terörden dolayı bu güzel ülkenin güzel insanlarının çektikleri acılar artık son bulsun. Artık yeter! Başkentimizde meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınıyor yaralananlara şifa, hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.”

 

 

Yerel Kültür Derneği'nden Terör Açıklaması

 

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, gece başkent Ankara’da, sabah saatlerinde de Diyarbakır’da kanlı yüzünü gösteren terör olaylarına karşı sert bir açıklama yaparak; “Terörü tüm uzantılarıyla birlikte Lanetliyoruz” dedi.

SYKD Başkanı Kırık açıklamasında ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kasteden terörist grupların ve kanlı eylemlerden beslenenlerin, yaptıklarının hesabını vermesi gerektiğini ifade ederek; “Bu son olaylar göstermiştir ki, terörist eylemleri yapanların, hak, adalet ve insanlık duygularıyla izah edilir hiçbir tarafı yoktur. Masum insanların canına kasteden terörün kökü mutlaka kazınmalıdır. Bu vatanı, yıllar önce düşmanlardan temizleyen atalarımızın yaptığı gibi, bugün de tek millet, tek vatan ülküsüyle hareket edilerek, içimizdeki ve çevremizdeki tüm düşmanlara karşı birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Vatan toprağımızı yıllar önce kanlarıyla sulayan kahraman şehitlerimizin torunları olarak, bir avuç teröristin ülkemizi bölmesine asla müsaade etmeyeceğiz.Milletimizin geçmişte olduğu gibi bugünde, teröre ve teröre destek verenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde duracağına hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Ankara’daki hain saldırıda ve sabah Diyarbakır’daki kanlı pusuda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin Başısağolsun.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER