Sosyal Medya'da Şifre Operasyonu

Son günlerde sosyal medya hesaplarına dadanan kötü niyetli kişiler ele geçirdikleri hesaplardan tanıdıkları kişilere  mesaj atarak daha çok hesabı ele geçirmeye çalışıyor.

Sosyal Medya'da Şifre Operasyonu
banner3

Özellikle twitter üzerinden ele geçirdikleri hesaplarda takipçi olan kişilere ‘hesabınıza falanca yerden giriş yapıldı. Siz değilseniz aşağıdaki linke tıklayın” şeklinde mesaj atarak linke tıklayanların hesabını da ele geçiren sosyal medya dolandırıcıları bu hesaplar üzerinden kişilere santaj yaptığı öğrenildi. 


Direk mesajları yayınlama tehditi başta olmak üzere tanıdığı kişilere de amacın dışında gönderiler gönderildiği öğrenilirlen, hackerların siyasi hesapları hedefe alması özellikle dikkat çekti.
Bu şekilde hesabı ele geçirilenler arasında AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken’de var. Erken’in hesabını ele geçirildikten sonra tamamen İngilizce halini aldı ve attığı hiç bir twet okunamaz hale geldi. İlçe Başkanı Burak Erken’in hesabı yeniden alabilmek için Twitter güvenlik birimi ile iletişime geçtiği öğrenildi.

Öte yandan sosyal medya uzmanları örnek olara belirttiğimiz tarzda gelen mesajların hiç bir şekilde açılmaması gerektiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER