banner28

'Sosyal Güvenlik Haftası kutlanıyor"

Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanılan Sosyal Güvenlik Haftası Sakarya da çeşitli etkinlik ve ziyaretlerle kutlanıyor.

'Sosyal Güvenlik Haftası kutlanıyor"
banner3

  12-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında kutlanacak olan Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Kent Meydanında Atatürk anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi.
Törene Sakarya  Sosyal Güvenlik İl Nurten Canbasoğlu  ve kurum çalışanları katılırken bir konuşma yapan Canbasoğlu “Sosyal Güvenlik Kanunun TBMM'de 16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilmesiyle 2008 yılından bu yana her yıl 16 Mayıs gününün içinde bulunduğu hafta Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır.
Bu yıl da 12-18 Mayıs tarihleri arasında Sosyal Güvenlik Haftası'nı kutlayacağız. 2006 yılı Mayıs ayında üç farklı kurum olan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'nı tek çatı altında toplayan SGK Kanunu tüm vatandaşlarımıza uygulamada norm ve standart birliğini sağlamak üzere, en üst seviyede kaliteli adil hizmet sunmayı amaç edinmiştir. Sakarya il müdürlüğü olarak toplum da Sosyal Güvenlik bilincini arttırmak için tüm hızımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz “dedi.

Çelenk sunma törenin ardından, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurten CanbasoğluSGK çalışanları ile birlikte Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları çerçevesinde Sakarya valisi Mustafa Büyük ü makamında ziyaret ederek bir buket çiçek takdim etti. Sosyal Güvenlik Haftasında  toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla yapacakları etkinliklerle ile ilgili bilgi sundu.
Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri, SGK İl Müdürü Canbasoğlu  ve çalışanlarının ziyaretinden memnuniyet duyan Vali Büyük, SGK İl müdürü nezdinde  “Sosyal Güvenliğin öneminin büyük olduğunu belirterek tüm SGK çalışanları kutladığını belirtti.
Kutlamalar çerçevesinde Büyükşehir belediye başkanı Zeki Toçoğlu nu ve Sakarya protokolünü  ziyaret eden Canbasoğlu ve ekibi
çeşitli etkinliklerle haftanın kutlamalarına devam ederken  kurum binası önünde düzenlenen  Büyükşehir belediyesi  Mehteran gösterisi de haftaya renk kattı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER