Sosyal Gelişim Merkezi Gün Sayıyor

‘Her şey daha mutlu bir Sakarya için’ hedefiyle şehrin tüm kesimine hizmet sunacak olan Sosyal Gelişim Merkezi’nin kısa süre içerisinde tamamlanacağını müjdeleyen Başkan Toçoğlu, “Merkezimizde; çocuklarımız, yaşlılarımız, engellilerimiz ve hanım kardeşler

Sosyal Gelişim Merkezi Gün Sayıyor
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, eski terminal arazisinde yapımı devam eden Sosyal Gelişim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Yaklaşık 3 bin metrekare alan içerisinde hayat bulan projenin kısa süre içerisinde tamamlanacağını müjdeleyen Başkan Toçoğlu, “Derslikler, sosyal donatı alanları, konferans salonu, spor salonu ve kütüphanelerin yer alacağı Sosyal Gelişim Merkezi, şehrimizin sosyal politika merkezi olacak. Merkezimizde; çocuklarımız, yaşlılarımız, engellilerimiz ve hanım kardeşlerimiz için eğitici faaliyetleri hayata geçireceğiz. İnşallah kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayarak, merkezimizi hemşerilerimizin kullanımına sunacağız” diye konuştu.

Yüzü Gülen İnsanların Yaşadığı Şehir
Sosyal Gelişim Merkezi’nin spordan sanata, mutfak uygulamalarından folklora kadar şehirde önemli bir misyon üstleneceğini de sözlerine ekleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “Merkezimizde psikologlar, sosyal hizmet uzmanları, sosyologlar, spor öğretmenleri ve sanat eğitimi verecek alanında uzman eğitimciler görev alacak. Tüm vatandaşlarımızın mutlu bir şekilde gelebilecekleri yeni merkezimizde, haftada 5 bin çocuğumuza eğitim vermeyi hedefliyoruz. Tüm projelerimizi, yüzü gülen insanların yaşadığı şehir Sakarya hedefi doğrultusunda hayata geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2014, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER