banner28

SİYASİLERDEN VE SPOR CAMİASINDAN TERÖR SALDIRISINA KINAMA

Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde Cuma namazı esnasında iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Düzenlenen terör saldırısına siyasiler, belediye başkan adayları sosyal medya hesaplarından kınama mesajları paylaştı.

SİYASİLERDEN  VE  SPOR CAMİASINDAN TERÖR SALDIRISINA KINAMA
banner3

Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde Cuma namazı esnasında iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırıda 49 kişi öldü. Cami’de yapılan bu saldırıya siyasilerden, belediye başkanlarından sosyal medya mecralarından kınama mesajları paylaşıldı.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, "Yeni Zelanda'da Nur Camii'ne ve orada ibadet etmekte olan müslümanlara yapılan terör saldırısını şiddetle ve esefle kınıyor, faillerini lanetliyorum. Saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum" dedi.

Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, sosyal medyasından “Yeni Zelanda’da Nur Camiine yapılan ırkçı ve faşist saldırıyı lanetliyor, İslam şehitlerine Allah’tan rahmet diliyorum. Adalete, insanı, saygıyı ve hoşgörüyü temel alan kültürümüz, tüm medeni(!) kültürler için her daim örnek olmaya devam edecektir.” dedi.

AK Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu, “Yeni Zelanda’nın Nur Camii’nde Cuma namazı sırasında alçak teröristin yaptığı barbarca katliamla şehit olan din kardeşlerimize Rabbim ’den rahmet yaralılarımıza acil şifa diliyorum” dedi.

AK Parti Erenler Belediye Başkan Adayı Fevzi Kılıç, “Dünyada yükselen Türk-İslam düşmanlığının Yeni Zelanda’daki Cami saldırısıyla tekrar vücut bulduğunu gördük. Bu alçak ve hain saldırı tüm Saldırı alemine yapılmıştır. Katillerin ve destekçilerinin bilmesi lazım ki, desteklenen terör bir gün dönüp dolaşıp kendilerini de bulacaktır” ifadelerini yer verdi.

AK Parti Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Yeni Zelanda’da Müslüman kardeşlerimize yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. İbadet için mescidi dolduran ve şehit olan kardeşlerimizi Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, “Yeni Zelanda’da Müslüman kardeşlerimize yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Mübarek Cuma namazı NUR Camii’nde bulunan barbarca saldırıda can veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şiflar diliyorum”dedi.

Sakaryaspor Kulübü de yapılan saldırı için, “Yeni Zelanda’da Cuma Namazı sırasında iki camiye düzenlenen hain saldırıları şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz”  diyerek kınama mesajı yayınladılar.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER