SGC Yönetimi Karakullukcu'ya konuk oldu

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti (SGC) yönetim kurulu, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu'nun konuğu oldu.

SGC Yönetimi Karakullukcu'ya konuk oldu
banner3


 

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti başkanı Sezai Matur, başkan Vekili Murat Uygun, başkan yardımcısı Hasan Coşkun ve Duran Savaş, Genel Sekreter Necdet Başoğlu, üye Günay Yazıcıoğlu, Arifiye Belediye Başkanı Karakullukçu'nun konuğu oldular.

Başkan Karakullukçu Arfiye ile ilgili birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek şunları söyledi: “Arifiye'nin nüfusu 39 bine yükseldi. Arifiyemizde 23 mahallemiz var. Arifiye ilçe olduktan sonra çok ciddi gelişmeler yaşanıyor. OSB'nin burada olması, OSB'nin büyüme alanının Arifiye'de olması buraya olan göçü artırıyor.".

Karakullukçu, Arifiye’nin kendi içinde büyüyen bir ilçe olmanın da ötesinde merkez ile büyüyen bir ilçe olduğuna da dikkat çekerek şöyle devam etti: “Merkeze yapılan yatırım, dolayısıyla bizi de bağlıyor. Mesela yapılacak olan doğumevi, SEAH araştırma hastanesi bize 10 dakika mesafede. Organize Sanayi Bölgesinde 7000 kişi çalışıyor. Bunlar mavi ve beyaz yakalılar. Biz Arifiye olarak beyaz yakayı ilçemize çekmeliyiz. Gerek Kalaycı, gerekse diğer yerlere bunu kazandırmalıyız. Merkeziniz güzelse gerisine kimse bakmıyor"

Toplu Konut çalışmalarına da değinen Karakullukçu bu konuda da şunları söyledi: ”Yeni yerleşim alanında 500-600 toplu konut olacak. Üst ve orta seviyedeki insan topluluğuna hitap edecek. Yerli ve yabancılara yönelik yapılan konut bunlar. Sapanca Gölü'ne nazır oturmak bir ayrıcalıktır. 2 Yıla kadar buraya kazma vurulacağı kanısındayım.”.

Karakullukçu, hızlı tren ile ilgili olarak da şu bilgileri verdi: “Hızlı tren uzun bir müddet daha bizde duracak. Ancak daha sonra Pamukova'dan, Arifiye'nin arkasından Sapanca'ya geçecek. Arifiye'ye uğramayacak. Çünki Arifiye 300 km. hız yapan trenin hızını 80 km’ye düşürüyor ve süreyi uzatıyor. Çok arzu etmemize rağmen malesef yapılan keşif ve uygulamanın birkaç yıl sonra bu şekilde olacağını gösteriyor. Arifiye'nin imaj değişimine ihtiyacı var. Burada bizim de hatalarımız olmuş olabilir. Ama iyiyi bulmak için bazen istenmeyen şeyler yaşanabiliyor. Biz Arifiye'ye yeni projeler katmak için çalışmaya devam edeceğiz".

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER