Şeyh Edebali İçin İmzalar Atıldı

Yenikent Camili bölgesinde bulunan Resmi Daireler Kampüsü’nün hemen yanında 2012 yılında temeli atılan Şeyh Edebali Camii inşaatı'nın imza merasimi Şeyh Edabali Dernek yönetimi ile Akın İnşaat Mermer Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi arasında gerçekleşti.

Şeyh Edebali İçin İmzalar Atıldı
banner3

300 takvim gününde kaba inşaatın bitmesi tahaahütü üzerine imza atan AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı ve Şeyh Edabali Dernek Başkanı Çiğdem Erdoğan Atabek kahvaltılı bir toplantı düzenledi.

Toplantıda konuşan Atabek, " Cami'nin yönetim kurulu bu işi bize getirdiğinde bu işin çok ağır olduğunu ve tek başına altından kalkamayacaklarını ifade ettiler. Saolsunlar bizelere çok güvendiler. Açıklıkla ifade etmek isterimki bakanımız Sayın Ayşenur İslam bu konuda bizlere maddi manevi çok büyük destek oldu. Her başımız sıkıştığında ondan destek istedik. Saolsun bizi hiç geri çevirmedi. Tam finansman arayışı içerisindeyken de bir taraftan da camimizin temelinde yardımcı olan büyüklerimizi ziyaret ettik. Onlara teşekkürlerimizi sunduk ve bunu söyledik. Hep birlikte dua edeceğiz. Ve bu camide hep birlikte namaz kılacağız. Ortak bir duamız oldu. Bugün geldiğimiz noktada hamdolsun önemli bir aşama kaydettik." dedi.

Teknik olarak külliyenin kapasitesinden ve sosyal alanlarından bahseden Atabek cümlelerine şu şekilde devam etti;

" Camii'nin temel atma sürecinden sonraki kaba inşaat işlerinin imzası için burada buluyoruz. Bu iş için teknik olarak 300 gün yani 10 ay gibi bir süre biçildi. Çok anormal bir şey olmaz ise 10 ayın sonunda Yenikent bölgesindeki camii'mizin kaba inşaatı ve minareleri bitmiş olacak ince işçiliğine geçilmiş olacak. Şeyh Edebali Külliyesi'nin Yenikent bölgesinde bir sembol olacağına inanıyoruz. Bütün çevreden de görülebilen güzel bir yapı olacak. B urası sadece bir camii değil sosyal yaşam  alanı olsun istiyoruz. Sadece bir camii konseptinde düşünmeyin. Hafta sonu gidip piknik yapabileceğimiz, Külliye'nin her noktaında ailelerimizin yararlanabileceği vaktimiz orada geçirebileceğimiz bşr yaşam alanı olsun diye hayal ediyoruz. Farklı farklı alanları olacak konferans salonları olacak kütüphanesi, otaparkı, yemekhanesi aşevi, engellilere hizmet veren birimleri, kadınlara yönelik birimler, kuran eğitiminin alınabileceği yerler ve dolayısı ile burası sadece bir camii değil. Allah nasip ederse Sakarya'nın en büyük camiisi olacak. Toplam kapasitesi 10000 kişilik 5000 açık alan 5000 kapalı alan olan bir külliye olacak."  

Son olarak imzalar atılmadan önce güzel temennilerini dile getiren Çiğdem Erdoğan Atabek, "Şehrimize büyük bir kazanım olacağını düşünüyoruz. İnşallah bugün atacağımız imzanın sonuçlarını biran önce hep birlikte görme fırsatını Allah bize nasip  eder ve inşallah külliye bitiğinde hep birlikte namaz kılmayı da Allah bize nasip eder. " dedi.

Sakarya Müftüsü İlyas Serenli'nin de katıldığı toplantıda dualar edildikten sonra Şeyh Edebali Camii Külliyesi Dernek Başkanı Çiğdem Erdoğan Atabek ve Akın İnşaat Mermer Yönetim Kurulu arasında imzalar atıldı. 10.375.000,00 TL ye imza atan dernek yönetim kurulu, Külliye için ikinci adımı attı.

 

Haber: Ebru Çiv

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER