SESOB, HAYKOOP'u Ziyaret etti.

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Cevdet İzmirli Türk İş Temsilcisi ve Demir Yol-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yamanı ziyaret etti.Sendikacılığın sadece işçi haklarını savunan, işçilerin özlük haklarını kovalayan bir yapı olmadığını ifade eden Cevdet İzmirli , işçinin alın teri kurumadan hakkını alabilmesi ve sosyal imkanlardan faydalanması gerektiğini vurguladı.

SESOB, HAYKOOP'u Ziyaret etti.
banner3

Cevdet İzmirli şöyle konuştu, "Bulunduğumuz yerde kendimizi değil de yaptığımız işi ciddiye alırsak, kendimizin değil yaptığımız işin geleceği açısından ortaya irade koyabilirsek, bir anlam ifade edebiliyor. İdeolojiler, siyasi partiler, sendikalar amaç değil, araç olmalıdır. Amaç ise daha kalkınmış, daha müreffeh bir Türkiye olmalıdır" dedi.


Milletvekili Aday adayı Cevdet İzmirli'ın konuşmasının ardından Başkan Cemal Yaman ise yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Bilgi, görüş alışverişi yapma konusunda bizleri de ziyaret ettiğiniz için şahsım, yönetimim ve meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum" diye konuştu
Ziyaret sırasında Demiryol-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Muammer Güneş’de hazır  bulundu.
Türk İş Temsilcisi ve Demir Yol-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman ile Demiryol-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Muammer Güneş AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Cevdet İzmirli ‘ye  başarılar dilediler.

AK Parti Sakarya Milletvekili aday adayı Op.Dr Cevdet İZMİRLİ, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan’ı makamında ziyaret etti
Tecrübesi, bilgi ve birikimleri ile yol çıktıklarını ifade eden İzmirli, “ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye birçok alanda artan ağırlığı ile gündemi belirlenen değil, gündemi belirleyen ülke konumuna geldi. Gelişen Türkiye’ye ile  Sakarya’da yaşanan tüm olumlu gelişmeleri de daha ileri seviyelere taşımak istiyoruz” dedi.
Sivil toplum örgütlerine büyük önem verdiklerini ifade eden  İzmirli, “ STK’lar bu şehrin aktörleridir. Büyük bir kitleye sahip olan SESOB’un görüşleri ve tavsiyeleri bizler için çok önemlidir. Esnafın ve Sakarya’nın mutluluğu için hep birlikte çalışmak ve güzel işler başarmak istiyoruz ” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek İzmirli’ye başarı dileyen SESOB Başkanı Hasan Alişan, “ Siyasi parti ayırt etmeksizin çalışan, hedefleri olan, sorunları bilen, şehri tanıyan, sesimizi duyan ve hizmet etmeye talip olan herkese biz aynı mesafede olur desteğimizi veririz. Çünkü siyaset bir hizmettir” dedi.
AK Parti Sakarya Milletvekili aday adayı Op.Dr Cevdet İZMİRLİ,  -S.S.Sakarya-Kocaeli Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) Başkanı Recep Pulat’ı makamında ziyaret etti
AK Parti Sakarya Milletvekili aday adayı Op.Dr Cevdet İZMİRLİ,  “Eğer yaptıklarımız ile dualarınızı kazanabiliyorsak ne mutlu bizlere. Sakaryamızın büyümesi demek. Türkiyemizin büyümesi demektir. Önemli olan aşk ile çalışmak ve hizmet etmektir. Sakarya aşkı için kelimeler yetersizdir. Dillerden dökülen sözler biter, gönülden taşan coşkulu ve anlamlı bir sevda başlar. Sakaryamız dan Türkiyemize doğan güneş olacağız inşallah.
Biz hep birlikte büyük bir aileyiz, biz hep birlikte Türkiyeyiz. Düşünceniz, görüşünüz ne Olursa olsun fark etmez. Bu bir zenginliktir. Niyetler güzel olsun inşallah. Biz biriz, bütünüz, biz hep beraberiz inşallah. Hedefimiz her zaman daha güçlü daha teknolojik ve daha sağlıklı bir gelecek kurmak ve bizden sonraki nesillerin hayır dualarını kazanmaktır. Çalışanı yüce Allahımız da sever kulu da sever. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah.Dualar ile Sakaryamız ve ülkemiz için en hayırlısı olsun dileklerimle. BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE HEDEFTE YENİ VE DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE 2023.
S.S.Sakarya-Kocaeli Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) Başkanı Recep Pulat” İlimizin jeopolitik konumu itibari ile büyükşehirlerin kesişme noktasında bulunması ve süt sanayisinin çok gelişmiş olması süte talebi artırmakla beraber ürettiğimiz süt sanayicimize yetmez bir hale gelirken ilimize dışarıdan bin tonu aşan günlük süt girişi olmaktadır. Oysa Sakarya İli tarım topraklarının dünyanın hiçbir bölgesinde bulunmamasına rağmen tarım ve hayvancılığımız son zamanlarda ilimizin tarım kentinden sanayiye kaymasıyla büyük daralmalar olmuştur. Bunun yanında son yıllarda süt fiyatlarındaki dalgalanmalar sektörde küçülmelere neden olmuş, çoğu üreticimiz sektörden ayrılmak zorunda kalmıştır. Oysa dünya kriterlerinde 1 litre süt ile 1,5 kg yem alması gerekirken bu oran çok uzun süredir yakalanamamıştır. Oysa bu işletmelerin ekonomik olarak devamlılığını sağlamaları
 için bu değerler oranında çalışmalıdır. İşte tüm bunlar değerlendirildiğinde son üç ayda sektörde toparlanma başlamış üreticilerimiz tekrar işletmelerini büyütmek için çalışmalara başlamıştır. Türkiye'nin koşulları gereği kooperatifleşmeye daha da büyük önem verilerek küçük üreticiler korunmalıdır. Soğuk zincirin oluşturulması için İl Özel İdaresi kanalıyla soğutma tanklarının alımı sağlanmalı ve kaynak ayrılmalıdır. Süt arzının fazlalaştığı dönemlerde veya sürekli olarak belediyelerin halk ekmek satış büfeleri yanında günlük süt satımı için yer tahsisine yardımcı olunması. Gayri sıhhi müessese ruhsatlarının alınmasında kolaylıklar sağlanması. Op.Dr Cevdet İZMİRLİ,  Sakaryamızın yetiştirdiği  ender şahsiyetlerdendir. Çıktığın yolun başarılar  getirmesini  istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 08:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER