Sermaye'nin Değil Halkın Başkanı

Dün gerçekleştirilen Akyazı Belediyesi Nisan Ayı Meclisi toplantısında ele alınan konular arasında Akyazı’da faaliyet gösteren Zincir marketlere değinen Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan bir kez daha Sermaye’nin değil Halkın Başkanı olduğunu kanıtladı.

Sermaye'nin Değil Halkın Başkanı
banner3

Akyazı’da her ay sayısı artan ve İlçede faaliyet göstermesine rağmen Akyazı’ya hiçbir  faydası bulunmayan zincir marketler konusunu ele alan Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “ İlçenin gelirini ilçemize hiçbir katkıda bulunmadan dışarıya taşıyan yardımseverlikten yoksun,  sadece kazanç elde eden etmek için çalışan ve bu esnada küçük esnafa da zarar veren  zincir marketlere karşı 5393 sayılı Belediye Kanunun 14 ve 38. Maddeleri uyarınca İlçemizde faaliyet gösteren küçük esnafın korunması amacıyla artık ruhsat vermeyeceğiz Ruhsat ve Denetim Müdürlüğümüzün teklifini meclis gündemimizde tartıştık ve gerekli kararımızı oy birliği ile aldık. İlçemize hiçbir faydası olmayan büyük ve yabancı marketlere karşı halkımızdan da bu konuda destek istiyoruz onlarda Mahalle bakkallarını tercih etsinler.”dedi
 
Oda Başkanları adına Meclis toplantısında söz alan Manifaturacılar odası başkanı İsmet Öztürk  yaptığı konuşmada “ Aldığınız bu anlamlı ve güzel kararla Sermayenin değil Halkın başkanı olduğunuzu, Halkın meclisi olduğunuzu kanıtladınız. Sizlere bu kararınızdan ötürü saygı duyuyorum  bu karar yerinde ve çok güzel bir karar. Öncelikle kendi esnafımızı kalkındırmalıyız bunu yaparken de esnaflarımızdan ricamız halkımıza iyi dilekler ve fiyat etiketlerimizi okunaklı ve uygun fiyatlar yazmak zorundayız bir lira fazla olsun ama bizim olsun. Vatandaşımız davetiyesini bakkal amcasına veriyor ve alış verişini maalesef gidip marketlerden yapıyor ve soruyorum düğün ve cenaze cemiyetlerinde bakkal amca yanında olacak ama sen alış verişinde kalitesiz ucuz mal almak için marketleri seçeceksin bu doğru değildir.Biz diyoruz ki bize geri dönüşü olmayan vergisini başka illere veren kalitesiz ürünlerde 3-5 kuruşluk indirimler yaparak bizleri kandırmaya çalışana Sözde büyük marketlerden alış veriş yapmayalım bakkal amcalarımıza sahip çıkalım. “dedi.

Akyazı Belediyesi meclis salonunda bulunan iktidar ve muhalefet meclis üyelerinin de desteklediği karara meclis oy birliği ile evet diyerek Belediyemizin ve esnaflarımızın almış olduğu bu kararın arkasındayız destekliyoruz “ dediler.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER