Seminerler Devam Ediyor

Sakarya Müftülüğü tarafından organize edilen ‘Gençlerle İletişim Kurma Becerisini Geliştirme Eğitici Eğitimi’ Programı, gönüllü olarak katılan 150’ye yakın görevlinin katılımlarıyla Sakarya Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Seminerler Devam Ediyor
banner3

Alanında uzman kişilerden alacakları eğitimlerle ‘Din Görevlilerinin mesleklerini îfâ ederken, gençlerle iletişim kurma becerisini geliştirme, ayrıca din görevlilerinin mesleki motivasyonunu artırma ve bu alanda sıklıkla karşılaşılan sorunlara çözüm önerileri sunma’ yeterliliklerini artırmak amacıyla 5 gün boyunca sürecek şekilde organize edilen Seminer Programı; Sakarya genelinde görev yapan görevlilere yönelik düzenlenmiştir.

 

Sakarya Müftüsü İlyas Serenli’nin de konuşmacı olarak katıldığı Seminer Programının ilk iki gününde; Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Koç, Eğitimci - Yazar Mustafa Yılmaz, Eğitimci Ali Erdoğdu, Uzman Harun Yıldırım, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Sabri Akpolat, Uzman İmam-Hatip Mustafa Aydın ve Eğitimci Mustafa Şahin tarafından; Kurumsal olarak ve Din Hizmeti Açısından Din Görevlisinin Önemi, Gençlerin Yaşadıkları Psikolojik Problemler ve Çözüm Önerileri, Madde Bağımlılığından Gençleri Koruma, Gençlerin Problemi Olan Dini Güncel Sorular, Beden Dili ve İmajın İletişimdeki Etkisi, Etkili Eğitimcilik, Gençleri Camiden Uzaklaştıran Nedenler ve Çözüm Önerileri ve Hz. Peygamber (Sas)’in Rehberliğinde Din Gönüllüsü Olmak gibi konularda yaklaşık 150 katılımcı görevli bilgilendirildi.

 

Üç gün daha sürecek olan Seminerlerin sonunda, programları 5 gün boyunca takip eden tüm katılımcı din görevlilerine ‘Eğitici Eğitimi’ Katılım Belgeleri verilecektir.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER