banner28

Şehit Eren Bülbül’ün Adı Sakarya’da Yaşayacak!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya’ya Şehit Eren Bülbül adı ile bir tesis kazandırılacağını müjdeledi.

Şehit Eren Bülbül’ün Adı Sakarya’da Yaşayacak!
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Şehit Eren Bülbül’ün adının Sakarya’da yaşatılacağını müjdeledi. Bir süredir ülke genelinde yürütülen kampanya çerçevesinde Eren Bülbül adı ile kütüphaneler açılması için  AK Parti Bornova Gençlik Kolları’na  destek tweeti atan Ekrem Yüce “Sakarya’ya da böyle bir tesis yakışacağı” şeklinde gelen isteğe  duyarsız kalmadı. 

Sabah saatlerinde AK Parti Bornova Gençlik teşkilatınca atılan

” #ErenBülbül Kütüphanemiz için kitap bağışı yapabileceğiniz adresimiz: Erzene Mahallesi. 8. Sokak No:2 

AK Parti Bornova İlçe Başkanlığı

Bornova / İzmir”  Şeklindeki twete destek mesajı atan başkan Ekrem Yüce

“Kahraman şehidimiz Eren Bülbül’ün adını yaşatacak bir kütüphane projesi başlatan @akgencbornova’yı kutluyorum.

Yavrumuz #ErenBülbül’e güzel bir minnet göstergesi olacak bu girişimi tüm kalbimle destekliyorum. “ demişti.

Sakarya’da da destek gören bu kampanya çerçevesinde Adapazarı Belediye meclis üyeleri Behlül Bayrak ve Nilgün Akman tarafından kitap toplandığı öğrenildi.

Genel yayın yönetmenimiz Ersin İbil’de bu twetlere destek olup ilaveten Eren Bülbül’ün adının Sakarya’da da yaşatılmasının çok güzel ve anlamlı olacağını bildirerek başkan Ekrem Yüce’ye çağrıda bulundu. 

İbil attığı twetlerde;

Bornova gençliğini tebrik edip aynı projeyi Sakarya’ya kazandıracak bir hamle yapılsa? 

Sayın başkan @ekremyuce bu konuda bir talimat verse ve herkes Sakarya’da  hayata geçecek proje için üzerine düşeni yapsa? Nasıl olur? 

Ayrıca Sakaryaya #ErenBülbül adı çok yakışır.  Ekrem başkanın öncülüğünde  bir çalışma başlatılsa bizde medya tarafında hep takip edip hem de gereken her türlü desteği verelim.” dedi.

Bunun üzerine Ersin İbil’i arayan başkan Ekrem Yüce “Sakarya’ya bu ismin yakışacağı fikri harika. Hemen çalışmaşara başlayıp Eren Bülbül adını ilimizde yaşatmak için gerekeni yapacağız. “ diyerek müjde verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER