banner28

Şehirde Bayram Havası

Bu yıl yaz aylarının da habercisi olan, Ramazan Bayramı geldi. Bayram dolayısıyla şehirde yüzler gülüyor. Bayramın ilk gününün ardından edinilen izlenimlere göre Sakaryalı, kardeşlik ortamından oldukça memnun kaldı.

Şehirde Bayram Havası
banner3

Dolu dolu geçen Ramazan ayının ardından bayrama ulaştık. Ramazan Bayramı bu yıl yaz mevsiminin de habercisi oldu. 9 günlük bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar şehirden uzaklaşırken İstanbul ve çevre illerde yaşayan Sakaryalılar ise memlekete döndü.

31 Mart Yerel Seçimleriyle birlikte verilen birlik-beraberlik mesajlarının Ramazan ayında tam manasıyla uygulanması şehirdeki bayram havasını en derinden hissettiriyor. Şehrin yerel dinamiklerinin bir arada olması ve uyum içerisinde çalışması en çok vatandaşın yüzünü güldürüyor.

Bilindiği üzere geçmiş dönemlerde bazı belediye başkanlarının arasında olan anlaşmazlık birçok ilçeye olumsuz şekilde yansımıştı. Bazı bürokratların da kendi arasında anlaşamaması şehirde huzursuzluğa yol açmıştı. Bürokratların değişimi sonrasında Türkiye iki seçimden geçti. Yapılan iki seçimde şehrin siyasi aktörleri önemli ölçüde değişti. Hem Milletvekili hem de Belediye Başkanı seçimlerinde yapılan değişiklikler sonrasında oluşan havadan oldukça memnun olan vatandaşlar, Sakarya’nın en iyi hizmeti tüm unsurların birlikte çalışmasıyla alabileceğini savundu.

Uzun zamandır böyle bir ortam görmediklerini belirten vatandaşlar, “Sakarya’nın en büyük sorunu siyasilerin ve bürokratların kendi içinde çatışmasıydı. Bundan en büyük zararı Sakarya görüyordu. Ancak son seçimle birlikte bunlar ortadan kalktı. Şimdi çok güçlü bir Sakarya var. İnşallah bu birlik ve beraberlik ortamı zarar görmez” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER