Şefkat Makas Okullarda

Akyazı’da Şefkat Makas Becerilerini öğrencilere anlattı.Okullarda hem mesleği anlattılar hem de saç kesimi yaptılar.

Şefkat Makas Okullarda
banner3

 Akyazı’da örnek proje başlatıldı. Sakarya Akyazı Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde berberlik ve kuaförlük meslek dallarında eğitim veren öğretmenler, sosyal sorumluluk proje kapsamında, Akyazı Milli Eğitim okullarında mesleğin avantajları ve dezavantajları anlatıldı. Berber ve kuaför kalfası adayları ise öğrencilerin saç kesim ve bakımlarını yaptı.

Okullarda Şefkat Makas hizmeti

Proje kapsamında, Akyazı Milli Eğitim müdürlüğün belirlemiş olan okullarda, öğrencilere saç kesim ve bakım faaliyetleri ile destek sağlamak, hem de kalfa adayı öğrencilerimize mesleki uygulama becerileri artırıcı kuaför hizmeti verdiklerini belirten Usta Öğreticisi İbrahim Keleş ”Her üniversiteyi bitiren iş sahibi olacak diye bir şart yoktur. Çalışan insan işini kurar ve meslek sahibi olur. ”dedi.

Hizmetten Memnunuz

Mesleğin iyisinin kötüsünün olmadığını vurgulayan Usta Öğreticisi İbrahim Keleş ”İnanan insan her şeyi başarır.140 öğrenciyi bizzat kuaför hizmeti ile saç kesim ve bakım hizmeti gerçekleştirdik. Projeye destek olan Akyazı Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir,Akyazı Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Dardağan, Madanoğlu Ortaokulu, Paris İlkokulu, Ahmet Hasnun Tunçay İlkokulu müdürlerine ve öğretmenlerine çok teşekkür ederiz.”şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER