SEDAŞ Konusunu Takipteyiz

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Gazeteciler Günü Münasebetiyle bir araya geldiği basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

SEDAŞ Konusunu Takipteyiz
banner3

Vali Coş ile basın mensuplarının bir araya geldiği kahvaltı sonrasında; basın mensupları Coş’a gündemle alakalı sorular sordular.

Yeni Sakarya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Aydıntepe de son zamanlarda gündemden düşmeyen SEDAŞ konusu ile alakalı “Sayın Valim, şehrin her bölgesinde olumsuz hava şartları sebebiyle kesilen elektrikler, halkın tepkisine neden oldu. Vatandaş soğukta kaldı çoluk çocuk ile birlikte. Bu konuda bir yaptırım olacak mı?” şeklinde bir soru sordu.

 

Umarım SEDAŞ Gerekli Yatırımı Yapar !

Hüseyin Avni Coş, bu konunun önemli bir problem olduğunun altını çizerek Aydıntepe’nin sorusuna “Bu konu bizim dışımızda gelişiyor ancak yine de konuyla yakından ilgileniyoruz. Firma ile de gerekli görüşmeleri yaptık. Olumsuz hava şartları sebebiyle bazı bölgelerde iller arası araç trafiği bile kapandığı oldu. Zor şartlar altında hizmet vermeye çalışıyorlar. Ancak gerekli yatırımı yapmaları gerekir. Halkımız müsterih olsun; zira Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Ayşenur İslam, ve Sakarya Milletvekillerimiz de konuyla yakından ilgileniyor. Dediğim gibi biz de takipçisi olacağız. Umarım SEDAŞ gerekli yatırımı yapar.” cevabını verdi.

HABER : M.Talha İBİL

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2015, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER