banner28

Sedaş İsim BenzerliğindenDolayı Tüm Mallarına Haciz Koydu

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş isim benzerliğinde dolayı başka birinin mallarına haciz koyduğu iddia ediliyor.

Sedaş İsim BenzerliğindenDolayı  Tüm Mallarına Haciz Koydu
banner3

MEDYAROTA / ÖZEL HABER

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş’ye bağlı Kocaeli İşletmesinden 1995 yılında yapılan bir abone işlemi Hendek’li Veysel Karani Ege adlı vatandaşı mağdur etti.

 

İddiaya göre Sedaş Kocaeli işletme müdürlüğünden 1995 yılında abone işlemi yaptıran Veysel Ege adlı vatandaş bir süre sonra ortadan kayboldu. Aboneliğe ait biriken borçları tahsil etmek isteyen Sedaş Veysel Ege’yi bulamadı. Kurum tahsilat için sonuç alamayınca isim benzerliği olan Sakarya’nın Hendek İlçesinde yaşayan Veysel Karani Ege adlı vatandaşı icraya verdi. İcra sonrası mallarına haciz konan Veysel Karani Ege kendisini olmayan borç yüzünden zor günler yaşıyor.

Konuyla ilgili tüm girişimleri sonuçsuz kalan Ege başka bir suçtan şu an da Kandıra Cezaevinde bulunuyor. Bu sebeple işlerini ablası Zeynep Ege takip etmeye çalışıyor.  

 

Haber Merkezimize ulaşan bilgilere göre Aboneliğin yapıldığı tarihte Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde çalışan Veysel Karani Ege, bunu da Riyad Konsolosluğundan belgelemiş.

Veysel Karani Ege’nin Kocaeli’nde hiç bulunmadığını söyleyen Ablası Zeynep Ege “Kardeşim bir nedenden dolayı Cezaevinde. Bu sebeple ben bu işlemleri takip etmeye çalışıyorum. Kardeşim Kocaeli’nde hiç bulunmadı. Ayrıca abone olduğu iddia edilen tarihte kendisi Riyad’da çalışmakta idi. Bu konu ile ilgili konsolosluktan aldığımız belge de mevcutken Sedaş başkasının borcu yüzünden kardeşimi mağdur etmeye devam ediyor.” dedi.

Konu ile ilgili yetkililerden yardım beklediklerini ifade eden Ege “Alakası olmayan borç yüzünden kardeşimin mallarına haciz kondu. Eli kolu bağlı olan kardeşimin bu mağduriyetinin bir an önce giderilmesini istiyoruz.” İfadeleri kullandı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER