SEDAŞ, Fuara'a Katıldı

Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi salonlarında 04 - 06 Haziran 2015 tarihlerinde düzenlenen EVK’2015 başarı ile tamamlandı.

SEDAŞ, Fuara'a Katıldı
banner3

2005 yılında ilki düzenlenen ve  iki yılda bir gerçekleştirilen, Enerji Verimliliği Kalitesi Sempozyumunun bu yıl 6.’sına Anadolu Ekspo Furacılık Organizasyonu ile Sakarya Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Sempozyuma TÜBİTAK, Sakarya ve Kocaeli Üniversiteleri, TSE, İZAYDAŞ, EMO, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gibi kurumlar ile Erdemir Grup, Tüpraş, GAMAK, Siemens, ABB, Schneider, Vestel, Arçelik, Tesco, Bolu ve Nuh Çimento, Elpim, Bortek gibi enerji ve endüstri sektörünün önde gelen  70 firması katıldı. Sempozyumda Elektrik Dağıtım Şirketi olarak SEDAŞ’ta bu firmalar içinde yerini aldı.

“ENERJİ VERİMLİLİĞİNE KATKI SAĞLIYORUZ”

SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Bekir Sami Güven, EVK’2015 Sempozyum açılışında yaptığı konuşmada, “Bölgemizde yapılan bu türdeki Sempozyum ve Kongrelerin enerjinin etkin ve verimli kullanılması, ekosistem dengesini koruyan ve ekonomik kalkınmayı destekleyen sürdürülebilir enerji sistemine ulaşılması, alternatif enerji kaynaklarını arama çalışmalarının hızlandırılması, ülkemizdeki yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına gereken önemin verilmesi amacıyla, Türkiye’nin dört bir yerinden akademisyenler, kurum ve kuruluş temsilcileri ile ileri teknoloji üreticilerini buluşturması nedeniyle çok önemli buluyoruz. Enerjinin verimliliğini SCADA (Elektrik enerjisinin uzaktan şebeke üzerinden bilişim altyapısı ile izlenmesi ve kesintilere anında müdahale edilmesini sağlayacak) projemiz ve OSOS (Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri) gibi projelerimizle katkı sağlayarak, bölgemizde enerjinin sürekliliği ve en iyi dağıtım hizmetinin verilmesi için yatırımlarımızı arttırarak gerçekleştiriyoruz. 2011-2015 dönemine ait 360 Milyon TL yatırımı % 100 oranında gerçekleştirmiş  olacağız. 7/24 görev yapan ekiplerimizle enerji arzında sürekliliği sağlıyor  ve elektrik dağıtımı ile bölgemize katma değer kazandırıyoruz” dedi.

SEDAŞ BİLDİRİ SUNDU 

SEDAŞ EVK’2015 Sempozyum Programı içinde yer alan panellerin sanayi ve akademik oturumlarına katıldı ve Şebeke Yönetimi Grup Müdürü Gökmen Hasançebi, “Enerji İzleme, SCADA Sistemi” bildirisini katılımcılarla paylaştı.  EVK’2015 sempozyumunda, akademik çalışmaların yanında endüstride yapılan enerji verimliliği ve kalitesi üzerine çalışmalarda sunulup tartışıldı. Elde edilen sonuçların tüm katılımcılar ile ilgili çevrelerle paylaşılacağı Sempozyumun sergisine katılan firmalar ürünlerini ve çözümlerini katılımcılarla ve ziyaretçilerle paylaştı. Akademisyen, sanayici, mühendis, mimar, teknik eleman, sektörel dernek, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin sempozyumlara katılımları sırasında Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi giriş katında oluşturulan firma stantlarını ziyaret ederek sektöre hizmet eden tüm katılımcı kuruluşlardan ürünleri ve yenilikleri hakkında bilgi alma, proje oluşturma ve satın alma konularında iş birliği yapmaları sağlandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2015, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER