Seçim Hazırlıkları

AK Parti'ye aday adaylığı başvurusu başladı. Süre 20 Şubat'ta sona erecek. AK Parti'de, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinde aday gösterilecek isimlerin belirlenmesi için titiz bir çalışma yürütülecek.

Seçim Hazırlıkları
banner3

AK Parti'ye aday adaylık başvurusu başladı. Genel Merkez ve il başkanlıkları üzerinden yapılan başvuru süresi, 20 Şubat'ta sona erecek.

YSK takvimine göre, siyasi partiler, seçim kuruluna hangi seçim bölgelerinde seçime katılacaklarını 14 Mart'a kadar bildirmesi, 7 Nisan'da da partilerin aday listelerini teslim etmesi gerekecek. Aday tespit çalışmalarını, bu takvime göre planlayan AK Parti, adaylarının başvurularının bitmesinden sonra 28 Şubat-1 Mart tarihleri arasında teşkilat temayül yoklaması yapacak.

Teşkilat temayül yoklamasının ardından, 6 Mart'ta Genel Merkez'de, komisyon çalışmaları, aday adaylarına yönelik mülakatlara başlayacak.

Merkez yoklamasının esas alınacağı parti adaylarının belirlenmesi ve sıralama tespitine yönelik çalışmalar, Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, 23 Mart-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek toplantılarla sonuçlandırılacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER