banner28

SEAH'ta İhmal Mi Öldürdü?

Yaptığı doğumdan sonra rahatsızlık hisseden genç kadın, hemşire ve doktorların ihmalinden dolayı hayatını kaybetti.

SEAH'ta İhmal Mi Öldürdü?
banner3
 
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir ihmal olayının ölüme yol açtığı öğrenildi. Çocuğunu dünyaya getirmek üzere hastaneye gelen Sakarya Valiliği personeli Burcu İri(31), sağlıklı bir şekilde doğum yaptı. Doğumdan sonra ise bir süre müşahade altında kalması için hastanede yatırıldı.
 
‘YARDIM İSTEDİ DALGA GEÇTİLER!’
Bir süre sonra kendini kötü hisseden Burcu İri, hastane personeline kanamasının olduğunu söyleyerek doktor çağırmalarını istedi. Hastane personelinin ise, hastayı dikkate almadığı gibi “Siz de çok evhamlısınız” gibi cümleler ile dalga geçtikleri ifade edildi.
 
‘KAN PIHTILAŞTI VE TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI ‘
Doktorların da ilgilenmediği kadın, bir süre sonra kanın pıhtılaşması sebebiyle zor anlar geçirdi. Doktorların tüm müdahalesine rağmen genç kadın hayatını kaybetti. Doğum yapması için hastaneye getirdikleri yakınlarını kaybeden aile şok yaşadı. Genç kadının çocuğunu sağlıklı bir şekilde dünyaya getirirken kendisinin şüpheli bir şekilde ölümü, hastane personeli ve doktorların ihmalinden kaynaklandığı ifade ediliyor.
 
‘SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ DESTEK OLMAYA BİLE GELMEDİ!’
Elim olay neticesinde ise personellerine destek olmak için Sakarya Vali Yardımcıları’ndan bazılarının hastaneye geldiği, bilgi alıp başsağlığı dilediği öğrenildi. Ancak ihmali olduğu düşünülen İl Sağlık Müdürlüğü’nden hiçbir yetkilinin hastaneye giderek acılı aileye destek olmaması tepkilere neden oldu.
 
SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI
Genç kadının cansız bedeni adli tıp kurumunda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Yeni dünyaya gelen erkek çocuğuyla bir başına kalan acılı baba ise, eşini ihmalden dolayı kaybettiği için Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER