SAÜ’de Atama Üstüne Atama.. Dikkat Çeken STK Detayı!

Yapılan atamalarla sık sık gündeme genel Sakarya Üniversitesi’nde sular durulmak bilmiyor. Bazı STK’lara yakınlığı eleştirilen üniversite yönetimi tepkileri gözardı ederek atamalara devam ediyor.

SAÜ’de Atama Üstüne Atama.. Dikkat Çeken STK Detayı!
banner3

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörlüğü, üniversiteye dışarıdan atama üstüne atama yapıyor. Prof. Dr. Fatih Savaşan, 15 Temmuz 2018’de resmen SAÜ Rektörlüğü görevine gelmesinin ardından vakit kaybetmeden İHH İnsani Yardım Vakfı’nda bulunan isimleri önemli makamlara atayarak ‘Üniversiteyi İHH Yönetiyor’ tepkilerine yol açmıştı. Savaşan, 1.5 yıllık görev süresince tepkilere kulak asmayarak atamalarına devam etti.

O DERNEĞE YAKIN İSİMLER BİR BİR ATANIYOR

İHH’nın dışında Cihannüma Derneği’nde göre yapmış isimlere de kadro açan Savaşan’ın son yaptığı atamalar dikkat çekmeye devam ediyor. Cihannüma Sakarya Şube Başkanı Doç. Dr. Fatih Yardımcıoğlu, Savaşan’ın SAÜ Rektörü olmasının hemen ardından SAÜSEM Müdürlüğüne atanmıştı. Geçtiğimiz aylarda yapılan bir atamayla bu derneğe yakınlığı ile bilinen Kasım Ulu, İdari Mali İşler Daire Başkanlığına getirildi. Serdivan Halk Eğitim Müdürü ve Cihannüma Sakarya bir önceki Başkanı Ali Çiydem ise geçtiğimiz günlerde sürpriz bir atamayla SAÜ Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. Yine Cihannüma’ya yakınlığı ile bilinen İHH Sakarya Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Demir’in Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığına atandığı iddia edilmiş; Sakarya Üniversitesi yönetimi iddialar karşısında sessiz kalmıştı.

BİR ATAMA DAHA!

SAÜ’ye yapılan son atamanın da Cihannüma’dan olması dikkat çekti. Edinilen bilgilere göre derneğe yakın olan Abdurrahman Şafak isimli eğitimci, Sakarya Üniversitesi’ne Şube Müdürü olarak atandı. Bir sivil toplum kuruluşuna yakın olan birçok ismin üniversiteye atanması dikkat çekerken, Cihannüma’nın SAÜ’deki gücü sorgulanmaya başlandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 09:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
adalet
adalet - 2 hafta Önce

bu atamaların hepsi sorgulanmaları ve atamayı yapan rektöre soruşturma açılmalıdır. derhal istifa ettirilmelidir. millet vekillerini göreve çağırıyoruz artık bıraksınlar bu işleri..bana değmeyen yılan bin yaşasın felsefesini...bu yapılanma sakat sağlıksız ve bir o kadarda kanunsuzdur..daha neler neler ...

SIRADAKİ HABER