SAÜ Öğrencilerinden, Bildiriyi İmzalayan Akademisyelere Tepki!

Sakarya Üniversitesi öğrencileri Merkez Kafeterya önünde akademisyenlerin teröre destek amaçlı bildiriyi imzalamalarına karşı basın açıklaması yaptı.

SAÜ Öğrencilerinden, Bildiriyi İmzalayan Akademisyelere Tepki!
banner3

Sakarya Alperen Ocakları Üniversite Masası Başkanı Emin Alişan'ın yaptığı açıklama şu şekilde;

Çok kıymetli kardeşlerim ne yazık ki hepimizi buhrana sevk eden onlar adına talihsiz Büyük TÜRK milleti adına üzücü bir olay vuku bulmuştur.

Bundan sebep ile hiçbir siyasi görüşü temsil etmeksizin tek düşüncesi vatanımızın bütünlüğü ve üniversite gençliğimizin selametinin muhafazası olan VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR düsturunu kendisine ilke edinmiş Akif’in tasvirini yaptığı Asım’ın Nesli olarakburada  toplanmış bulunmaktayız.

Devletimizin barış için yaptığı tüm çalışmaları sabote ve suiistimal ederek her gün ardı arkadaşı kesilmeyen ŞEHİD haberleri ile güne uyanışımıza sebep olan kokuşmuş terör zihniyetini destekleyen bildiri paçavrasının altında imzası bulunan sözde akademisyen kılığına bürünmüş entelektüel magandalara sesleniyoruz.

 

İSTİKLAL MARŞI OKUNDU (2 kıta)

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; 
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. 
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; 
O benimdir, o benim milletimindir ancak. 

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal! 
Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet, bu celal? 
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal... 
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal! 

 

 

Kurtuluş Savaşında imkansız denileni başarmış olan atalarımızın kanını temsil eden TÜRK bayrağı ve Tüm dünyayı titrettiğimizin ifadesi olan İstiklal Marşımızın kurulabilecek tüm cümleleri ve tepkileri fazlası ile vurguladığına inanıyoruz. Yurdumuzun her köşesinden ŞEHADET ŞERBETİNİ içme arzusu ile gelenlerin dünyaya baş kaldırdığı ÇANAKKALE ile başlayan SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ ve diğer zaferler ile döneminin süper gücü denilen uluslara unutulmasının mümkün olamayacağı bir ders veren ecdadın torunları olarak Sakarya Üniversitesinden siz bakan körlere burada olduğumuzu unutmamanız gerektiğini hatırlatıyoruz.

Ey siz eğitimli cahiller ben Emin ALİŞAN ve burada ki kardeşlerim bir an önce yaptığınız hatanın ciddiyetine varmanızı bekliyoruz.

Biz Asım’ın nesli ve ecdadımızın torunları olarak bu iltihaplanmış beyinler için adaletin tecellisini istiyoruz.

 

Teşekkür ederim.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER