SATSO VE İŞKUR'DAN GİRİŞİMCİ FİKİRLERE DESTEK

Girişimci adaylar için, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında 2015 yılı için 600 kişiye yönelik Girişimcilik eğitimi programı düzenlenmesi hususunda protokol imzalandı.

SATSO VE İŞKUR'DAN GİRİŞİMCİ FİKİRLERE DESTEK
banner3

Geçtiğimiz yıllarda başlayan ve her yıl yenilenen protokol kapsamında girişimci adayları SATSO ve İŞ Kur İl Müdürlüğü işbirliği ile eğitilmeye devam ediyor.

Protokole göre, kendi işini kurmak isteyen ve girişimcilik eğitimlerine katılan girişimci adaylarına yönelik, ücretsiz eğitim imkanı sağlanacak. Düzenlenecek eğitimler ile adayların kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları hedeflenmektedir.

Protokol imza töreninde konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, İŞKUR’la gerçekleştirilen protokolün hayırlı olması dileğinde bulunarak Sakarya’ya daha fazla girişimci yetiştirme ve istihdamı artırma amacında olduklarını belirtti.

Başkan Kösemusul, İŞ-KUR ile imzaladıkları protokole bağlı olarak, 25’er kişilik 24 gruptan oluşması planlanan ve toplamda 600 girişimci adayının faydalanacağı eğitim programlarının, yıl sonuna kadar her ay düzenli olarak sürdürüleceğini ifade etti. Eğitim programının her grup için toplam 70 saat süreceğini dile getiren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, adayların eğitim programının ardından KOSGEB’e başvurarak, 30 bin TL’ye kadar hibe desteği, 70 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı elde edebileceklerini de hatırlattı.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya ise, 2015 yılında önceki yıllardan farklı olarak, daha fazla girişimci adayına eğitim vermeyi planlandığını ve bu amaçla Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte 600 kişilik Girişimcilik eğitim protokolüne imza attıklarını ifade etti.

Eğitimin amacının, kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarının iş planlarını hazırlamalarına yardımcı olmak olduğunu belirten Kaya, İŞKUR’un diğer kurs programlarında olduğu gibi bu eğitimlerde de katılımcılara günlük 20 TL kursiyer ücreti ödeyeceklerini ifade etti. İş Kur Müdürü Tekin Kaya son olarak, ortak çalışma ve yeni girişimci adaylarına verdikleri destek için SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’a teşekkürlerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2015, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER