Satso'da Açık Oy Gizli Tasnif

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 2015 yılı bütçesini yapılan oylama ile geçirdi.

Satso'da Açık Oy Gizli Tasnif
banner3

Meclis üyelerinin oyları ile kabul edilen 2015 yılı bütçesi 7.826.009,00 TL (yedimilyonsekizyüzyirmialtıbindokuz türk lirası ) olarak kabul edildi.

 Meclis Salonunda yapılan oylamada kullanılan usul ise tartışma konusu oldu. Satso Meclis üyelerinden İzzet Dönmez yapılan oylamayı eleştirerek  “SATSO'nun 2015 yılı bütçesini oyladık. Dünkü oylama şekli ile bir yaşıma daha girdim” dedi.

 

Sosyal medya üzerinde eleştiri yapan İzzet Dönmez şunları yazdı.

 

SATSO'DA GARİP BİR BÜTÇE OYLAMASI.....................Dünkü aylık olağan meclis toplantısında SATSO'nun 2015 yılı bütçesini oyladık..........Dünkü oylama şekli ile bir yaşıma daha girdim............Bütçe oylaması için bütün meclis üyelerine mühürlü küçücük bir kağıt ve bir tükenmez kalem dağıtıldı............Başkanlık divanı açıklama yaptı........."Herkes kağıda adını, soyadını yazacak, altına da kabul ya da red yazacak"................Haydaaaa...........Güya bütçe gizli oylama ile yapılıyor...............Ancak kimin ne oy verdiği açıkça belli olacak.................Hemen aklıma tek parti devrinin 1946 seçimleri geldi..............Neydi 1946 seçimlerinin kuralı?..........Açık oy......Gizli tasnif..............Seçmen jandarma huzurunda açıkça oyunu kullanıyor..........Sandıklar arka odada açılıyor, seçmenden gizlice sayım ve tasnif yapılıyordu................Bu tercih Halk Partisine pahalıya patladı.............Halk Partisi 64 yıldır bu ülkede seçim kazanamıyor...........Bu usül külliyen yanlıştır..........Yapana kar etmez. Benden söylemesi!

 

Dönmezi’in bu eleştirisi CHP’nin tek parti dönemlerinde uyguladığı Açık Oy Gizli tasnif’i akıllara getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2014, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER