Sapanca'da Yeni Bir Proje

Sapanca Belediyesi Ambalaj Atıkları Geri Dönüşüm Projesi kapsamında pilot mahallelerde, dinlenme tesisleri, fabrikalar ve iş yerlerinde Biosun Firması ile birlikte atıkları topluyor.

Sapanca'da Yeni Bir Proje
banner3

Pilot Mahalleler kapsamında Rüstempaşa Mahallesi, Camicedit Mahallesi, Çayiçi ve Göl Mahallelerinde evlere, fabrikalara ve işyerlerine bırakılan iç mekân kutuları ve düzenli olarak dağıtılan poşetleri belirli günler dâhilinde Biosun ekipleri tarafından toplanıyor.

Ambalaj Atıkları Geri Dönüşüm Projesi ile ilgili konuşan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer “ Şuan da pilot mahallerimizde başlatmış olduğumuz Geri kazanım projesi ilçe halkımızın katkıları ile gelişecek ve büyüyecektir. Evlere dağıtılan mavi renkli poşetler ve işyerlerine bırakılan iç mekân kutuları içerisinde vatandaşımızın biriktireceği metal, cam, plastik, kâğıt ve karton atıkları, ülkemiz ekonomisine ve Sapanca çevresinin doğal yapısının korunmasına katkıda bulunacaktır” dedi

Başkan Yılmazer, çevrenin korunması amacıyla başlatılan geri kazanım projesinin ilçe halkının göstereceği destekle Sapanca’nın Türkiye’ye örnek olacağına inandığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER