Sakaryaspor'a 50. Yıl Marşı

Sakarya’nın yetiştirdiği ender sanatçılardan birisi olan ve Sakarya tarihine altın harflerle kazınan, “Onun Adı Efsane Sakarya” parçasıyla Sakarya adına ilk ve tek yazılan bestenin ve şarkınında sahibi olan Pop Müziği Sanatçısı Akif Yener, yeniden bir ilke imza atarak bu kez Sakaryaspor 50. Yıl Marşını besteleyip seslendirdi.

Sakaryaspor'a 50. Yıl Marşı
banner3

Sakaryaspor 50. Yıl Marşı Albüm Tanıım Gecesi Programı

Tarih: 22 Nisan 2015 Çarşamba Yer: AKM Saat: 20:30

7’den 70’e dilden dile dolaşan “Onun Adı Efsane Sakarya” parçasıyla Sakarya tarihine giren ve şehir adına yazılan ilk şarkı bestesi ünvanını da alan pop Müzik Sanatçısı, Sakarya aşığı Akif Yener yine bir ilke imza atarak bu kez Sakaryaspor 50. Yıl Marşı’nı besteleyip seslendirdi. Çok Uzun süredir alt yapı çalışmaları yapan, kısıtlı imkanlarla Sakarya ve Sakaryaspor değerlerini ortaya koymak  adını çabalayan Akif Yener, Muhteşem sesi ve soluğuyla Sakaryaspor ve Sakarya için yeniden sahalara indi.

Uzun soluklu, yoğun çalışmanın neticesinde ortaya muhteşem bir parça daha çıktı. 3 farklı versiyon halinde oluşturulan bu Marşın Ulusal çapta da ses getirebileceğine inanılıyor. 5 şarkılık maksi single albümünde ayrıca Akif Yener’i bizlerle buluşturan ilk şarkısı “Onun Adı Efsane Sakarya” daha güçlü versiyon halinde ve 5 yıl önce yapmış olduğu “ Ne Aşk Ne Hayat” isimli video klipli duygusal şarkısı da yer alacak. Albüm tüm çalışmalarına Sakaryaspor yönetimi, şehrin önde gelen büyükleri, taraftarlar ve Tatanga önderliğiyle istişare halinde bugüne getirildi. Sakaryaspor 50. Yıl Marşından çok umutlu olduğunu, Sakarya ve Sakaryaspor’a güç katacağına inandığını söyleyen Akif Yener “bundan sonraki süreçte de destekler olduğu sürece Sakarya için üretmeye devam edeceğini belirtti.

Yener “Ayrıca meslek hayatında tüm çalışmalarımı destekleyen Sakarya Basını ve temsilcilerine, Sakarya Büyükşehir Belediyesine, Puanx A.Ş, Sermiko, Stüdyo Elele, Zer Ofis, Elit Ajans, A/G Store, CVT Ajans, Fikret Balkan, Aranjörlerim Alper Çam, Paul DWYER, Aytaşı Müzik, Arif Yener ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” diyerek teşekkür etti.

Sakaryaspor 50. Yıl Marşı’nın Tanıtım Gala gecesi ile sevenleriyle buluşacak olan Efsane sanatçı Akif Yener, Yeşil-Siyah renklere aşık olduğunu ifade ederek Gala’ya tüm Sakarya ve Sakaryaspor sevdalılarını beklediğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER