Sakaryalılardan Bit Pazarına Büyük Rağbet

Sakarya’da kurulan Bit Pazarına ilgi oldukça fazla. Ozanlar Mahallesi’nde Adapazarı Belediyesi kapalı pazar yerinde kurulan Bit Pazarını MedyaRota.Com okuyucuları için gezdik. Yaptığımız gezintide Bit Pazarına gelerek alışveriş yapan ya da sadece dolaşan vatandaşların büyük keyif aldığını gözlemledik.

Sakaryalılardan Bit Pazarına Büyük Rağbet
banner3

5 TL’ye Pazarlık Yapıyorlar

Pazarda esnaflık yapan Cevdet Beyter isimli vatandaş,” Sakarya halkı sıkı pazarlığı seviyor. 5 TL’ye sattığımız bir ürüne bile pazarlık yapıyorlar. Bu biraz da vatandaşların Bit Pazarından ucuzluk beklentisiyle alakalı olabilir” dedi.

Satışlardan Memnunuz

Her Cumartesi günleri Ozanlar Mahallesi Pazaryerinde kurulan Bit Pazarı esnaflarından Saime Özdemir ablasıyla yaptıkları el emeği ürünleri sattıklarını söyledi. Özdemir,” Ablamla emekliliğin tadını yaptığımız el emekleri ürünleri satarak çıkartıyoruz. Vatandaşların pazara olan ilgisi büyük. Fazla pazarlık yapsalar da satışlarımızdan memnunuz” şeklinde konuştu.

Fiyatlar Gayet Uygun

Bit Pazarına alışveriş yapmak için geldiğini söyleyen Şefik Durmaz satılan ürünlere göre fiyatların gayet uygun olduğunu dile getirdi. Durmaz,” Pazaryerine evim yakın olduğu için her Cumartesi gelmeye çalışıyorum. İhtiyacım olsun olmasın gelip burada gezinerek illaki beğendiğim aldığım ürünler oluyor. Ürün fiyat karşılaştırması yaptığımızda pazar fiyatları gayet uygun ve yerinde. Bitpazarı esnafına katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum “ifadelerini kullandı.

Mesleğimiz Bitmesin Diye...

Sattığı ürünlerin baba mesleği sayesinde ürettiğini dile getiren Mehmet Yaşar Usta, “İlk olarak baba mesleğim at arabası yapmaktı. Ben onu biraz geliştirerek ahşaptan bir şeyler üretmeye başladım. Ürünleri çevremdeki insanlara hediye olarak yapıyordum. Her Cumartesi Bitpazarının kurulduğunu öğrendim ve gelip ürünlerimi burada satmaya başladım. Pazarımızdan, pazar imkânlarımızdan ve satışlarımızdan oldukça memnunuz” dedi.

Bit Pazarına düzenlediğimiz bu gezi ile vatandaşın sesine kulak verdik. İşte Bit Pazarına ilişkin eğlenceli röportajımızın görüntüleri…

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER