banner28

SAKARYALILAR FUAR ALANI İSTİYOR!

Önemli sanayi kuruluşlarının ilgisini çeken ve büyük yatırımlar alan Sakarya’nın 1 Milyonu aşkın nüfusu olmasına rağmen halen bir fuar alanı yok. Çok renkli sosyo kültürel bir yapıya sahip olan ve çeşitli etnik grubu içerisinde bulunduran şehrin her bölgesinde sürekli olarak bir organizasyon var. Yapılan organizasyonları tek çatı altında toplayacak, tanıtım ihtiyacını giderecek bir fuar alanı Sakaryalı vatandaşlar tarafından dört gözle bekleniyor.

SAKARYALILAR FUAR ALANI İSTİYOR!
banner3

HER BÖLGEDE BİR ORGANİZASYON VAR

Şehre kazandırılabilecek bir fuar alanının Sakarya’nın tanıtımında da önemli bir rol oynayacağı düşünülüyor. Taraklı, Sapanca ve Karasu ilçelerinin turizm, Geyve ve Pamukova’nın tarım ve şehrin kuzey bölgesinin sanayii anlamında önemli gelişmeler kaydettiği göz önüne alınarak söz konusu alanların tanıtım ihtiyacına cevap verecek bir fuar alanı artık şart oldu.

“FUAR ALANI OLMAMASI GERÇEKTEN ÜZÜCÜ”

Şehrimizdeki fuar alanının olmaması Sakaryalı sanatçı Umut Mürare’nin de dikkatini çekti. Mürare sosyal medya hesabından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi etiketleyerek yaptığı paylaşımda bu konuya değindi. Sakaryalı sanatçı Umut Mürare yaptığı paylaşımda, ”Değerli Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanım Ekrem Yüce, Sakarya’mıza ciddi ekonomik katkı sağlayacak bir fuar alanı acilen hayata geçirilmeli. Çok renkli sosyo kültürel bir yapıya sahip Sakarya’mızın, maalesef bir fuar alanının olmaması gerçekten üzücüdür” ifadelerini kullandı.

KOMŞU FUAR VE FESTİVALLERLE ÖNE ÇIKIYOR
Komşu il Kocaeli’nin fuar alanı vesilesiyle yaptığı organizasyonlar da Sakarya’nın bu konudaki ihtiyacını gözler önüne seriyor. Oluşturulabilecek fuar alanı sadece turizm, tarım ve sanayii alanında değil kültürel aktivitelerde de kullanılabilir. 2 üniversite ve 120bin öğrenciye ev sahipliği yapan Sakarya’da öğrenciler için düzenlenebilecek etkinliklere ev sahipliği yapacak bir fuar alanı mutlaka olması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER