SAKARYALI DOLMUŞ TAKSİLERDEN ŞİKAYETÇİ 'YÜRÜYEN TENEKE' LER

Sakarya’da faaliyet gösteren Dolmuş Taksilerden şikayetler her geçen gün artıyor. Şehir içi taşımacılığın önemli seçeneklerinden biri olan Dolmuş Taksilerden her geçen gün daha fazla şikayet geliyor.

SAKARYALI DOLMUŞ TAKSİLERDEN ŞİKAYETÇİ 'YÜRÜYEN TENEKE' LER
banner3

ÖZEL HABER

Özellikle zamandan tasarruf etmek isteyen yolcuların kullandığı dolmuş taksilerin sürekli bir biri ile yarışmasından ve bazı şoförlerin tavır ve davranışlarının hiçte şık olmamasından yakınan Sakaryalı’lar konuya ilgili “Zamandan tasarruf etmek için bu araçları kullanıyoruz. Ancak hatlarda kullanılan araçlar neredeyse hurdaya dönmüş durumda. Kış geliyor ve bu araçların çoğu bozuk aksları nedeni ile yolda giderken zikzaklar çizerek ilerliyor. Can güvenliğimizi emanet ettiğimiz bu araçların denetlemesi yapılmalı.” diye görüş bildirdiler.

 

Öte yandan Araç sürücülerinden de şikayet eden vatandaşlar“Şoförlerimizin bir çoğu çok gergin ve sinirli. Bazen ineceğimiz yeri söylemeye korkuyoruz. Yolcuyu istedikleri yerden alıyorlar ancak indirmeye geldiğinde istediğimiz durakta indirmekten kaçınıp tepki gösteriyorlar. Bazen de ineceğimiz yeri söylememize rağmen o küçücük arabanın içinde bizi duymuyorlar. Ayrıca zamanla yarıştıklarından, kasis çukur demeden hızla sarsıntılı bir şekilde araçlarını sürüyorlar. Taşıdığı yolcuların içinde hasta ve yaşlı olabileceği akıllarına dahi gelmiyor.” dediler.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2015, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER