banner28

SAKARYA'YA İKİNCİ ÜNİVERSİTE MÜJDESİ

22’nci Türk-İş Olağan Genel Kurulunda yeniden genel başkan seçildikten sonra ilimizde bir dizi ziyaretlerde bulunan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Müdürü Zeki Aydıntepe’ye yaptığı açıklamada, şehre ikinci üniversite müjdesi verdi.

SAKARYA'YA İKİNCİ ÜNİVERSİTE MÜJDESİ
banner3

TÜVASAŞ VE OKUL
Türk-İş genel başkanlığına yeniden seçildikten sonra ilimize ilk ziyaretini yapan Ergün Atalay, TÜVASAŞ’ta işçilerle bir araya geldi. Daha sonra beraberinde Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Türk-İş İl Temsilcisi ve Demiryol İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Cemal Yaman, Türk Metal Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Olcay Meriç ve gazetecilerle Adapazarı Türk-İş İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Genel Başkan Atalay, öğretmenlerden okulun ihtiyaçları hakkında bilgi aldı ve sınıflarda öğrencileri ziyaret etti.
KONFERANS SALONU
Okulun konferans salonuna ihtiyacı olduğunu öğrendiğini söyleyen Atalay, “Projeniz hazırmış, bu salonu en kısa sürede yaptıracağım. Gerekli 25 bin lirayı da hemen temin edeceğim, bu salonun bir ay içerisinde bitirilmesini sağlayacağım. Ben burada kalıcı değilim ama çocuklarımızın okumasına yardımcı olarak, onların huzurlu bir ortamda çalışmalarını sağlamak bizim için çok önemli. Buranın adı ‘Ergün Atalay İlköğretim Okulu’ değil, ‘Türk-İş’ bunlardan Türkiye’de 22 tane daha var. Daha fazlasını da  olmasını istiyoruz” dedi.
İKİNCİ ÜNİVERSİTE
Gazetemiz Genel Yayın Müdürü Zeki Aydıntepe’ye de ikinci üniversite konusunda açıklamalarda bulunan Atalay, “Sayın Cumhurbaşkanımızla ikinci üniversite konusunda görüştüm. Kendisine şehirde 85 bin talebe olduğunu ve üniversitenin artık öğrencileri kaldırmadığını söyledim. Sakarya’nın potansiyelinden bahsettim. Sakaryalı vekillerimizle de bu konuda bir komisyon kurulması konusunda fikir alışverişinde bulundum. Bende destek olacağım, gerekli temasları gerçekleştirip bu ihtiyacı karşılayacağız” diye konuştu.
EKMEK GİBİ İHTİYAÇ
Sakarya’ya ikinci üniversite kurulmasının artık su gibi, ekmek gibi önemli bir ihtiyaç olduğunu söyleyen ve bu konuda çalışmalara bir an evvel başlayarak sonucu almak istediklerini de sözlerine ekleyen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Önümüzdeki günlerde bütün vekillerimiz, kanaat önderlerimizle bir heyet oluşturacağız ve Cumhurbaşkanı, Başbakan ve gerekli tüm mercilerle görüşme sağlayacağız. İnşallah bu konuyla alakalı çalışmaları da en kısa sürede gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.
ASGARİ ÜCRET
Ziyaretlerin sonunda bir açıklama yapan Atalay, “Önceliğimiz Türkiye, sonra temsil ettiğimiz insanlar. Benden evvel başkanlar onu yapmışlar, ben de onu yapmaya devam ediyorum. Temsil ettiğim insanların menfaatlerini korurken, ülkemin çıkarlarını korumakla mükellefim. İnşallah önümüzdeki günlerde taşeron ve asgari ücretle ilgili müspet sonuçlar alırız, insanları mutlu edecek kararlar çıkartırız. Çünkü hükümetin verdiği sözler ve vaatler var. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan da geçen hafta kongredeydi, bunları tekrarladı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER