Sakarya'nın geleceği Yenikent'tir

“Zemini sağlam olan Yenikent’teki Tıp Fakültesi, zemine kötü olan yere taşınmamalı”Arslan: “12 yıldır buradayız ama buraya hala gözle görülen yapılmış bir şeyimiz yok”dedi.

Sakarya'nın geleceği Yenikent'tir
banner3

Sakarya Yenikent Derneği Yönetimi Yöneticilere seslendi!

Önceki akşam Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte bir araya gelen Yenikent Derneği Başkanı 
Fikri Arslan şehri yönetenlere seslenerek: “Sakarya’yı yönetenler bu ülkeyi seviyorsa, Sakarya’yı veriyorlarsa, Yenikent’e sahip çıksınlar” dedi.
“Yenikent’in tamamı imara açılmalıdır”

Yenikent Sosyal Tesisleri’nde Fikri Arslan başkanlığında önceki akşam bir araya gelen 
Sakarya Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeleri Yaşar 
Kocaosmanoğlu, M. Kemal Cerrahoğlu, Fikri Tanrıöver, Hasan Eryiğit, Erdal Arslan, Murat 
Baba, Zeki Kozma, Büşra Hamut ve Levent Candan; Yenikent’in sorunları hakkında karşılıklı 
fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda şehri yönetenlere seslenerek: “Sakarya’yı yönetenler bu ülkeyi seviyorsa, Sakarya’yı veriyorlarsa, Yenikent’e artık sahip çıksınlar. Adapazarı’nın merkezi oturulacak gibi değil, Yenikent’in tamamını imara açıp, herkesi buraya taşımalıdırlar” dedi.

Tıp Fakültesi taşınamaz Korucuk’ta bulunan Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nin Kırantepe’ye taşınmak istenmesiyle ilgili tepkilerini de dile getiren Dernek Başkanı Fikri Arslan;  “Zemini sağlam olan Yenikent’teki Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nin başka yere taşınmak istenmesi akıl dışı bir harekettir. Buraya o kadar masraf yapılarak kurulmuş yeşillikler arasındaki bir hastanenin zemini kötü ve başka yere taşınmasını Yenikent Derneği olarak kabullenmeyecek bir durumdur. Hastanemiz burada kalmalıdır. Sakarya’nın geleceği Yenikent’tir. Biz Yenikent Derneği olarak, bu konunun da takipçisi olacağız” diyerek, yöneticilere seslendi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2015, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER