banner28

Sakarya Ekonomisine Can Katacaklardı.. HER GÜN KOVUYORLAR!

Türk Traktör Fabrikası’nın Erenler İlçesindeki üretim tesisinde çalışan 29 kişi daha işten çıkartıldı. 2018 yılında başlayan işçi kıyımı 2019 yılında da hız kaybetmeden devam ediyor

Sakarya Ekonomisine Can Katacaklardı.. HER GÜN KOVUYORLAR!
banner3

Türk Traktör Fabrikaişçi kıyımını otomatiğe bağladı. Fabrikanın Erenler İlçesinde bulunan üretim tesisinde bugün 29 emekçi ile yollar ayrıldı. 2018 yılında başlayan ekonomik daralmayı bahane eden fabrika işçilerden fedakarlık yapmalarını istemiş ve sendika aracılığıyla işverenin bu talebi kabul görmüştü.

Ekonomik daralma nedeniyle neredeyse her ay işçi çıkaran fabrika bugün de 29 işçi ile yollarını ayırdı. 2018 yılında başlayan işten çıkarmalar nedeniyle 150’den fazla fabrika çalışanı işsiz kaldı. TürkTraktör fabrikası işten çıkardığı emekçilerin tazminat ve yasal alacaklarını ödedi. Fabrikadan çıkışı verilen bazı işçiler böyle bir karar beklemediklerini ifade ederken bazıları ise sıranın kendilerine geleceğini tahmin ettiklerini söylediler.
İşten çıkarılan işçiler çalışan sayısının azaltılmasına rağmen üretimde bir azalmanın olmadığını ve işçi kıyımının önümüzde ki ayda devam edeceğini iddia ettiler.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER